Sparta po koncertu v Olomouci vede ligu, Baník prohrál s Libercem

Dvěma zápasy pokračovalo v sobotu 22. kolo fotbalové Gambrinus ligy. Sparta se se aspoň na den ujala vedení v tabulce. V Olomouci vyhrála jasně 3:0, čímž hodila rukavici Plzni, která hraje v neděli s Teplicemi. Ostravský Baník pak na Bazalech hostil mistrovský Liberec. Domácí inkasovali již v 5. minutě a Delargeův gól byl nakonec jediný a vítězný.

Hráči Sparty (zleva) Josef Hušbauer, Ladislav Krejčí, Tomáš Vaclík, Václav Kadlec, David Lafata a Vlastimil Vidlička oslavují vítězství v Olomouci.

Namlsali se, to je jasné. Fotbalisté Sparty v minulém kole zdolali vedoucí Plzeň a pak ve středu v pohárovém čtvrtfinále vyhráli v Olomouci nečekaně vysoko 4:2. Po třech dnech přijeli vyloupit Andrův stadión znovu, tentokrát pro ligové body.

Málokdo věřil, že se jim to podaří v takovém stylu. Jenže šance stíhala šanci a vedení o jeden gól, jež nechtěným lobem zajistil Krejčí, bylo pro Olomouc po první půli ještě moc a moc milosrdné. Po přestávce však ještě dvakrát udeřil Krejčí, který tak během hanácké tour nasázel čtyři góly. Zkoprnělí domácí žádnou protizbraň nenašli.

Sparta je již třináct kol neporažena a v Olomouci neprohrála téměř 15 let, poslední výhra domácích se datuje k 31. květnu 1998.

Letenští vedou tabulku zatím jen podmínečně, neboť druhá Plzeň má nedělní zápas s Teplicemi k dobru. Sparta se nicméně v čele objevila poprvé od šestého kola...

Afričan Delarge řádí, Liberci zajistil výhru na Bazalech

Také Liberec najel na pohárový režim, ve středu doma zdolal v úvodním duelu čtvrtfinále Teplice. Naopak Baník po reprezentační pauze a odkladu zápasu s Jihlavou nehrál ligové utkání už tři týdny. Na Bazalech pak měli vytížení navrch nad odpočatými.

Slovan totiž nalezl střelce. Konžan Delarge v minulém kole jediným gólem sestřelil Olomouc a to samé se mu podařilo také v Ostravě, kde udeřil již v 5. minutě. Baník tak doma poprvé pod koučem Pulpitem prohrál.