Rubriky:

1. liga

Liberecký Slovan a evropské poháry? Je to ještě daleko, uvědomuje si kouč Šilhavý

20. dubna 2013 20:50

Fotbalisté Slovanu Liberec atakují přední příčky prvoligové tabulky. A to díky výsledkům z poslední doby. Od prohry 1:3 na půdě Slavie úřadující mistr postupně vyhrál čtyřikrát v řadě, aniž by inkasoval jediný gól. A kromě toho zůstává i v reálně hře o domácí pohárovou trofej. Jarní vzkříšení si pochvaluje i trenér Jaroslav Šilhavý.

 

Petr Horník, Právo

Jak lákavá je vidina evropských pohárů pro Slovan?

Zatím tohle téma vážně neřešíme. Je to ještě daleko. Ale je pravda, že jsme seděli s vedením klubu a shodli jsme se, že máme naději na úspěch v Poháru České pošty. A co se týče ligy, potěšil nás nárůst bodů, zatímco soupeři ztrácejí, takže jsme se k nim dostali na dostřel. Ale určitě nebudu vyhlašovat, že jedeme na třetí místo. Chceme především pokračovat ve výkonech, které budou přinášet vítězství. A na konci sezóny to spočítáme.

Čemu přisuzujete pozitivní proměnu týmu v jarní sezóně?

Mužstvo je jiné. Někteří hráči v zimě odešli a ukázalo se, že ne všechny loňské posily se nám povedly. Přišel Kováč, který nám pomohl entuziasmem, mluví na kluky a přístupem i výkony přesvědčuje, že to byl povedený nákup. Bičíka v brance dobře zastupuje Kovář. U něho jsme byli v očekávání, jak to v lize zvládne, byť ve Varnsdorfu chytal dobře, ale přechod do první ligy je přece jen něco nového. Středový hráč Rybalka je lepší, než byli na podzim jeho ukrajinští krajané Morozenko a Butenin. A přínosem jsou i Pavelka s Frýdkem ze Sparty.

Takže prožíváte naprostou spokojenost?

Tak to rozhodně ještě ne. Ještě pořád se objevují ve hře hluchá místa jako třeba při vítězném zápase s Brnem.

Právě při duelu se Zbrojovkou na vašem stadiónu uráželi brněnští fanoušci libereckého útočníka Rabušice, který se jim „pomstil" dvěma góly.

Těžko můžeme ovlivnit, když si někoho vyberou k nadávkám. Rabušic v Brně působil, fandili mu a teď je pro ně vyvrhel jen proto, že se chtěl posunout výš. To svědčí o inteligenci těch kluků. Nebo je jeden vyhecuje a ostatní jsou jako ovce.

Myslíte si, že kdyby byl plný stadión, tak by domácí diváci tu hrstku hostujících „příznivců" překřičeli?

Návštěvy jsou ligovou slabinou a vidíme to kolem sebe. Sledoval jsem v pátek Budějovice. Třeba Jablonec hraje výborný fotbal a chodí tam maximálně tři tisíce lidí. U nás je to podobné. Můžeme se ptát, pro koho to hrajeme? Nevím, co se musí stát pro zvýšení diváckého zájmu a zlepšení atmosféry. To není jen fotbalová záležitost a bylo by to na dlouhé povídání.

Josef Pešout, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..