35. Fantiš 1:0
Záznam online reportáže »

23. dubna 2013 16:53 - Ostrava
(Aktualizováno: 23. dubna 2013 19:06)

Sérii čtyř porážek v řadě utnuli fotbalisté Baníku Ostrava v dohrávaném utkání 21. kola Gambrinus ligy. Ostravané, za které nastoupil po svalovém zranění v základní sestavě bývalý reprezentační útočník Milan Baroš, porazili na Bazalech Jihlavu 1:0. Jediný gól vstřelil v první půli Fantiš. Ostrava se vzdálila od sestupu, na předposlední Hradec má náskok čtyř bodů.

Jaroslav Ožana, ČTK

Baroš jihlavskou obranu provětral několika výpady, ale jinak se domácí nemohli zbavit nervozity a jejich postupný útok mařily vlastní nepřesnosti.

Až v 21. minutě vyšla Ostravě kolmá akce po ose Droppa - Milosavljev, ale Srb ve vyložené šanci úplně sám před Blažkem uklouzl a z nebezpečí nebylo nic. Nespokojený kouč Pulpit už po půlhodině stáhl ze hry Hableho, jehož nahradil kreativnější Kukec a záhy se domácím povedlo otevřít skóre.

Gólovou kombinaci založil efektním uvolněním u postranní čáry Milosavljev, Baroš byl sice při snaze o zpracování ve vápně stažen jedním z jihlavských fotbalistů, ale do odraženého míče se na velkém vápně opřel Fantiš a trefil spodní roh Blažkovy branky. Ostrava ukončila gólový půst po 431 minutách.

Jihlavě nepomohl ani příchod Kolouška

Jihlavě zakrátko nabídl vyrovnání chybující Stožický, ale Jungrovi chyběla rychlost a z nadějné situace se nic neurodilo. Hru Vysočiny ve druhé půli zrychlil střídající Koloušek. Jedním z prvních doteků s míčem rozehrál rychlý protiútok, na jehož konci byl znovu Jungr a tentokrát už jeho nepříjemnou ránu z šestnácti metrů musel Bárta konečky prstů vyrazit.

Hosté s Kolouškovým příchodem výrazně zkvalitnili mezihru a Ostravu zatlačili. Územní převaze však chyběla finální přihrávka. Tu měla naopak souhra Milosavljeva s Barošem, jenže domácí útočník přehodil s Blažkem i břevno.

Baník v závěru skoro rezignoval na útočení. Jihlava ho sice držela před pokutovým územím, ale nedokázala vymyslet nic, čím by domácí defenzivu přehrála. Ostrava tři body ubránila a v tabulce si polepšila o tři pozice.

21. kolo první fotbalové ligy:
Baník Ostrava - Vysočina Jihlava 1:0 (1:0)
Branka: 35. Fantiš. Rozhodčí: Nenadál - Jiřík, Hájek. ŽK: Baroš, Stronati, Soukup - Šourek. Diváci: 5890.
Ostrava: Bárta - Stožický, Frydrych, Vomáčka, Stronati - Fantiš, Hable (31. Kukec), Droppa, Milosavljev (84. Lukeš) - Baroš, Soukup (69. Staško). Trenér: Pulpit.
Jihlava: Blažek - Vaculík (46. Koloušek), Tlustý, Šourek, Čvirik - Marek, Karlík - Masopust (40. Kliment), Jungr, Josl (62. Kosak) - Šimonek. Trenér: Komňacký.