Teplice - Hradec 0:2Druhý nejrychlejší gól sezóny pomohl Hradci k výhře v Teplicích

1. Šisler 0 : 1
15. Schwarz 0 : 2

Premiéra nejmladšího trenéra v historii české fotbalové ligy skončila vítězně. Jedenatřicetiletý Luboš Prokopec s Hradcem Králové vyhrál v duelu 25. kola na hřišti Teplic 2:0. Východočeši tak bodovali naplno teprve podruhé z posledních deseti zápasů a dostali se z pásma sestupu právě na úkor Teplic. Výrazně k tomu přispěla druhá nejrychlejší trefa této sezóny v podání Šislera ze 34. vteřiny hry. Výhru pak potvrdil ještě Schwarz.

Fotbalisté Hradce Králové se radují ze vstřelení branky na hřišti Teplic.

Trenér Prokopec, který po minulém kole nahradil Jiřího Plíška, nabádal své svěřence především k větší útočné aktivitě. A ti si vzali jeho slova k srdci doslova od úvodních vteřin. Už ve 34. sekundě zápasu vystřihl Šisler parádní lob z rohu pokutového území, překvapený brankář Grigar se za míčem jen podíval a balón zapadl přesně ke vzdálenější tyči.

Rychlejší gól padl v této sezóně jen ve 14. kole, kdy se teplický Mahmutovič trefil proti Liberci už po 21 vteřinách hry. Šisler zároveň po 225 minutách ukončil hradecké čekání na gól.

Prokopec oproti svému předchůdci vyřadil ze sestavy kapitána Fukala a bosenského záložníka Harbu a poslal na hřiště mladíky Holeše se Schwarzem. A právě Schwarz patřil k nejaktivnějším hráčům.

Schwarz se poprvé v lize trefil

V 15. minutě si naběhl za obranu, postupoval sám na brankáře Grigara a se štěstím zaznamenal svůj první ligový gól. Jeho technický pokus o obstřel brankáře sice zřejmě mířil vedle, ale míč na terénní nerovnosti lehce změnil směr a zapadl k tyči.

Teplice se probudily až za stavu 0:2. O rychlé snížení se snažil Litsingi, ale jeho střelu z přímého kopu zneškodnil brankář Lindr. Ten však o chvíli později neudržel míč po autovém vhazování Teplic, ale Jablonský z úhlu přestřelil.

Po změně stran začal zlobit teplický kanonýr Mahmutovič, ale jeho střelu z úhlu Lindr vyrazil. Následně bosenský střelec z otočky pálil těsně vedle. Hradec se však bránil velmi dobře a dopouštěl se minima chyb.

Jedna přišla deset minut před koncem, kdy po zbytečné ztrátě míče před svým vápnem získaly Teplice slibný přímý kop, ale Litsingi trefil jen střed brány a brankáře Lindra. Ten pak ještě zneškodnil nebezpečné střely Keriče a Mahmutoviče a odvrátil tak poslední šance Teplic na zvrat.

25. kolo fotbalové Gambrinus ligy:
FK Teplice - FC Hradec Králové 0:2 (0:2)
Branky: 1. Šisler, 15. Schwarz. Rozhodčí: Franěk - Wilczek, Tacina. ŽK: Kaufman, Ljevakovič, Jablonský, Litsingi - Šisler, Hadaščok, Hájek. Diváci: 3215.
Teplice: Grigar - Kaufman, Lüftner (27. Janič), Jablonský - Vondrášek (79. Kerič), Ljevakovič, Vachoušek, Podaný - Litsingi, Mahmutovič, Jindráček. Trenér: Ščasný.
Hradec: Lindr - Holeš, Hochmeister, Hájek, Poděbradský - Hadaščok, Šisler, Schwarz (64. Strnad), Štěpán (90.+1 Jánošík) - Klapka - Kulič (58. Uškovič). Trenér: Prokopec.