Jihlava - Dukla 1:1Jihlavští ani na desátý pokus nedokázali porazit pražskou Duklu

31. Karlík 1 : 0
87. Borek 1 : 1

Jihlava

Fotbalisté Jihlavy ani na desátý pokus nedokázali porazit pražskou Duklu, zápas remízových králů první ligy skončil 1:1. Domácí svěřenci trenéra Komňackého si v 26. kole připsali už třináctou remízu v ročníku, Dukla má v tabulce jen o jeden nerozhodný výsledek méně. Vítěze neměl ani podzimní vzájemný duel, který skončil 2:2.

Obránce Dukly Jan Vorel (vlevo) a jihlavský útočník Arnold Šimonek v utkání 26. kola Gambrinus ligy.

Nováček první ligy se s Duklou utkal historicky už devětkrát, ale ani jednou ji nedokázal porazit. Vysočina to chtěla zlomit na desátý pokus a v předehrávce byla od úvodních minut aktivnějším celkem. Jenže slibné šance končily buď v náruči výborně chytajícího Filipa Rady, nebo si míč mezi tři tyče nenašel cestu vůbec.

Z územní převahy tak Jihlavané nemohli dlouho nic vytěžit, až málem udeřilo na druhé straně. Ve 29. minutě se nikým neatakován dostal ve vápně k míči útočník Pražanů Pospěch, ale tváří v tvář Blažkovi vůbec netrefil branku. Skóre se ale změnilo chvíli poté a do vedení šli domácí. Po rychlém brejku se míč dostal k záložníkovi Karlu Karlíkovi, který zhruba z 25 metrů vypálil a jeho střela zaplula k levé tyči Radovy brány.

Jungr navýšení náskoku odmítl

O šest minut později mohl jít celek z Vysočiny do dvoubrankového trháku, a to když se po závaru dostal k dorážce na malém vápně stojící Jungr, ale s vyloženou šancí naložil mizerně, netrefil totiž vůbec branku.

Po přestávce vrhli Pražané všechny síly do útoku a největší šanci na srovnání skóre si vypracovali v 73. minutě, kdy po rohu nechal vyniknout hlavičkou k tyči Blažka Pospěch. I z následné dorážky Borka vzešla z minisouboje vítězně znovu jihlavská jednička mezi třemi tyčemi.

Karlík smutným hrdinou

Tlak Dukly s blížícím se závěrem narůstal, ale kromě série standardních situací si žádnou příležitost, která by vedla k ohrožení jihlavské svatyně, nevytvořila. Až v 83. minutě orazítkoval Berger levou tyč domácí branky.

Smutným hrdinou utkání se v 85. minutě stal Karlík. Střelec jihlavské branky byl totiž po druhé žluté kartě vyloučen a Dukla nepotřebovala ani dvě minuty, aby přesilovku využila. Šourek ve vápně nepokryl Borka a pro něj už nebyl problém vyrovnat.

„Plichta je asi spravedlivá. V prvním poločase jsme byli lepším mužstvem, avšak po pauze jsme zcela přepustili aktivitu hostům. Dukla zřejmě zaslouženě srovnala," uznal kouč celku z Vysočiny František Komňacký. Jeho tým si polepšil v tabulce na 31 bodů, ovšem trenér stále nabádá k ostražitosti. „Matematicky ještě zachráněni nejsme," upozornil.

Vyloučení nezpochybňoval

Záložník Jihlavy Karlík litoval, že jeho branka nebyla vítězná. „Škoda mého nuceného odchodu ze hřiště. Jinak bychom asi těsný náskok udrželi, a byli bychom na tom ještě o mnoho lépe," posteskl si. Vyloučení ale nezpochybňoval. „Když mi rozhodčí dvě žluté karty udělil, tak asi oprávněně. Vstřelený gól by mě těšil mnohem víc, kdyby nám vynesl tři body. Přitom střela mi vyšla naprosto parádně," přemítal se smíšenými pocity Karlík.

Ani Pražané neměli zcela jasno v tom, zda je remíza pro ně úspěchem. „Ve druhé půli jsme byli jasně lepší, ale ani do přestávky jsme nehráli tak špatně. Chvíli před jihlavským vedoucím gólem jsem měl vyloženou šanci já, bohužel jsem ji neproměnil. Nezamířil jsem přesně," litoval útočník Dukly Zbyněk Pospěch.

Věděl, že jeho mužstvo získalo na cizím hřišti plusový bod, avšak zároveň považoval plichtu za ztrátu v boji o třetí příčku zaručující start v předkole Evropské ligy. „S trochou štěstíčka jsme mohli na Vysočině vyhrát. Teď se musíme soustředit na Brno," vyhlížel Pospěch už příští zápas proti celku, v němž v minulosti působil, a s nímž se nerozešel v dobrém.

26. kolo první fotbalové ligy:
Jihlava - Dukla Praha 1:1 (1:0)
Branky: 31. Karlík - 87. Borek. Rozhodčí: Bílek - Moláček, Blažej. ŽK: Karlík, Koloušek - Božič. ČK: 85. Karlík. Diváci: 2689.
Jihlava: Blažek - T. Marek, Tlustý, Šourek, Josl - Masopust (61. Kliment), Karlík, Jungr (88. Čvirik), T. Rada, Vaculík (80. Koloušek) - Šimonek. Trenér: Komňacký.
Dukla: F. Rada - Romera (82. J. Marek), Božič, Vorel, Vrzal - Borek, Gedeon, Malý - Hašek (46. Berger), Pospěch, Přeučil (65. Štetina). Trenér: Kozel.