Jablonec - Jihlava 1:1Jablonec sice ukončil sérii porážek, ale třetí příčka se mu i tak vzdaluje

57. Jungr 0 : 1
60. Hubník 1 : 1

Jablonec

Fotbalisté Jablonce ve 27. kole první ligy remizovali s nováčkem Jihlavou na svém hřišti 1:1 a ukončili sérii čtyř porážek v nejvyšší soutěži. O branky se postarali během čtyř minut druhého poločasu hostující Marek Jungr a domácí Michal Hubník. Severočeši v neúplné tabulce zůstávají pátí, devátá Vysočina čtrnáctým nerozhodným výsledkem v sezoně potvrdila pozici "remízového krále".

Michal Hubník se trefil potřetí za sebou, Jablonec i tak doma jen remizoval s Jihlavou 1:1.

Na lavičce Jablonce si prvoligovou premiéru odbyl trenér Roman Skuhravý, pod nímž Baumit už ve středu porazil 2:0 Liberec a postoupil do finále Poháru České pošty.

Jihlava začala na Střelnici aktivněji. Vaněček v osmé minutě pálil z hranice šestnáctky nad branku, krátce poté neproměnil ještě větší příležitost Vaculík, když přestřelil tentokrát z pokutového území. Severočeši poprvé vážněji zahrozili po dvaceti minutách hry. Eliáš přesně nacentroval na Hubníka, který však hlavou branku těsně minul.

Domácí pak po trestném kopu sice skórovali, ale rozhodčí Loučkův gól neuznali kvůli předcházejícímu ofsajdu. Jablonec v dalším průběhu prvního poločasu převzal iniciativu, ale v koncovce se mu dál nedařilo. Zoubeleho hlavička i Hubníkův pokus mířily nad branku a ve 32. minutě Vysočinu zachránil gólman Blažek, jenž na brankové čáře nohou vyrazil střelu Kopice.

Po přestávce už se diváci po několika nepřesných pokusech na obou stranách dočkali branek. V 57. minutě otevřela skóre Jihlava. Její kapitán Vaculík se povedenou kličkou dostal přes Kubistu, přihrál volnému Jungrovi a ten zakončil tvrdou střelou.

Vysočina se však z vedení radovala pouhé tři minuty, protože střídající Čížek krátce po svém příchodu na hřiště z rohového kopu nacentroval na přesně hlavičkujícího Hubníka. "Probuzený" jablonecký útočník potvrdil střeleckou formu a trefil se ve třetím soutěžním utkání za sebou.

V závěru se tempo hry výrazně snížilo a ubylo také šancí. Obrat ve prospěch Jablonce mohl přeci jen dokonat Čížek, jehož střela z 85. minuty však jen těsně minula tyčku Blažkovy branky.

Jablonec - Vysočina Jihlava 1:1
Branky: 60. Hubník - 57. Jungr. Rozhodčí: Ardeleánu - T. Kovařík, Zeman. ŽK: Blažek (Jihlava). Diváci: 3057. Poločas 0:0.
Jablonec: Špit - Kubista, Rossi, Beneš, Novák - Loučka, Eliáš - Kopic, Piták (65. Vaněk), Zoubele (57. Čížek) - Hubník (75. Třešňák). Trenér: Skuhravý.
Jihlava: Blažek - Vaculík, Šourek, Tlustý, Marek - Jungr, Koloušek (86. Kučera), Rada, Masopust (65. Kliment), Josl - Vaněček (72. Šimonek). Trenér: Komňacký.