Rubriky:

1. liga

Trenér Pulpit si pustil pusu na špacír a okamžitě v Baníku skončil

30. května 2013 12:16 - Ostrava
(Aktualizováno: 30. května 2013 14:06)

Martin Pulpit už není trenérem Baníku Ostrava. Ve čtvrtek byl odvolán na základě svých výroků v rozhovoru, který přinesl deník Sport pod titulkem "Házeli mi klacky pod nohy". V sobotním závěrečném utkání sezóny s Jabloncem povede slezský tým trojice Tomáš Bernady, Radomír Korytář a Vít Baránek.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Mimořádnou zprávu oznámil novinářům předseda představenstva FC Baník Ostrava Petr Šafarčík na dnešní pravidelné tiskové konferenci před víkendovým prvoligovým zápasem.

„Představenstvo klubu dnes dopoledne rozhodlo o okamžitém odvolání Martina Pulpita z funkce hlavního trenéra A-týmu včetně asistentů pana Matejky a pana Rejmona. Sobotní utkání s Jabloncem odtrénuje realizační tým ve složení Tomáš Bernady, Radomír Korytář a Vít Baránek."

Na otázku, co bylo důvodem odvolání trenéra Pulpita a jeho dvou spolupracovníků před posledním ligovým utkáním v sezóně, Šafarčík odpověděl:

„Důvodem je porušení pravidel komunikace klubu, konkrétně vystoupení pana Pulpita v dnešním vydání deníku Sport. Klub jako Baník něco takového tolerovat nebude." A na doplňující otázku, které odpovědi vedení klubu namíchly, šéf Baníku odpověděl, že kdo si článek přečte, ihned bude vědět, které to jsou.

Martina Pulpita se evidentně dotkly informace, že Baník v posledním měsíci už začal hledat jeho nástupce a s ním dále nepočítá, byť splnil svůj hlavní úkol a tým v lize zachránil. „Nejsem hluchý ani slepý. Věděl jsem, že manažer Slončík jedná s trenérem Svědíkem. Nepřipadalo mi to etické ani profesionální," řekl Sportu a přidal věty, které nejspíše způsobily jeho okamžitý konec v Baníku.

Pulpit: Házeli mi klacky pod nohy, do zad mi někdo vrážel nůž

„Znovu opakuju, cíl jsme splnili. Nemusím asi nikomu popisovat, v jaké situaci a atmosféře jsme pracovali zvláště ve chvíli, kdy se blížilo rozhodnutí města o tom, zda odkoupí Bazaly, a kdy nebylo jisté, jak to dopadne. Akorát mám trochu otlučená kolena od toho, jak mi někteří lidé házeli klacky pod nohy. A trochu mě bolí záda od toho, jak mi do nich někdo vrážel nůž."

Koho měl trenér Pulpit na mysli, kdo mu házel klacky pod nohy a do zad vrážel nůž, neřekl. „To nebudu v žádném případě specifikovat."

Šafarčík potvrdil už známou informaci, že ve středu 5. června se sejde na řádném zasedání představenstvo Baníku a rozhodne mimo jiné o složení realizačního týmu u prvoligového mužstva pro příští sezónu.

O možnostech trenéra Pulpita v Baníku, nebýt jeho osudného rozhovoru s deníkem Sport, předseda představenstva ostravského fotbalového klubu uvedl: „Měli jsme spolu jasnou dohodu, že do 5. června připraví zhodnocení sezóny, týmové i individuální, a svoji představu na sezónu příští. Smlouva mu končila 30. června a on dobře věděl, že o jejím případném prodloužení se bude rozhodovat 5. června."

Vladimír Kolář, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..