Rubriky:

1. liga

Limberský: Jestli neporazíme Hradec, titul si ani nezasloužíme

31. května 2013 11:41 - Plzeň

Jako férové vyústění ligové sezóny berou fotbalisté Plzně sobotní poslední kolo, ve kterém musejí k jistotě zisku titulu porazit sestupující Hradec Králové. Podle obránce Davida Limberského jsou si vědomi toho, že pokud se jim to nepodaří, tak si titul ani nezaslouží.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Plzeň si mohla titul zajistit už minulý týden, ale první mečbol neproměnila, protože doma s Libercem prohrála 1:2. A jelikož druhá Sparta Praha zvítězila v Teplicích 3:0, v závěrečném kole jsou karty rozdány jasně. Plzni dá jistotu titulu výhra v Hradci, či zaváhání Sparty proti Dukle.

"Je to férový konec. Karty jsou rozdány spravedlivě. Pokud neporazíme sestupující Hradec, tak si titul nezasloužíme. Všichni víme, o co hrajeme. Pro některé z nás to bude utkání kariéry," prohlásil pro klubový web Limberský. "Pokora a bojovnost jsou hlavní znaky, kterými bychom se měli v Hradci prezentovat. Musíme k tomu přistoupit zodpovědně a uhrát výsledek, který potřebujeme," dodal.

Motivací pro plzeňské hráče je i to, že nechtějí znovu zažít smutek jako před rokem, kdy také v posledním kole hráli o titul, dokonce v přímém souboji s Libercem, ale neuspěli.

"Je to podobné, ale doufáme, že to bude mít tentokrát jiný konec. Loni v Liberci jsme byli hodně zklamaní a podruhé bychom nechtěli zažít, abychom o titul přišli v posledním kole. Máme už dost zkušené mužstvo, abychom to zvládli. Uděláme pro to maximum," slíbil Limberský.

Hradec nebude odevzdaným soupeřem

Mezi plzeňské hráče, pro které může být sobotní zápas vrcholem kariéry, patří pravý bek Radim Řezník, který do Viktorie přišel až po zisku titulu před dvěma roky. "Teď to bude pro mě asi nejdůležitější zápas kariéry. A pro tým asi nejdůležitější v sezóně," tuší Řezník.

V posledních zápasech měla Plzeň problémy s prvními poločasy. "Ty musíme zlepšit. Možná je dobře, že se hraje venku, kde se nám teď dařilo víc než doma. Šance si určitě vytvoříme, tak snad budeme mít oproti předchozím zápasům trochu toho štěstíčka a něco do branky dotlačíme," přál si Řezník.

Stejně jako jeho spoluhráči si ale nemyslí, že Hradec Králové i přes jistý sestup bude odevzdaným soupeřem. "To určitě ne. Spíš se bude chtít vytáhnout. Určitě to bude těžký zápas," dodal Řezník.

Podobný názor má i slovenský útočník Michal Ďuriš. "Sice hraje první tým s posledním, ale nebude to tak snadné, jak to vypadá. Hradec bude hrát o čest a bude nás chtít potrápit. Sám jsem zvědavý, jak k tomu přistoupí, jestli dají šanci mladším hráčům. Ale my se musíme dívat jen na nás. Určitě máme kvalitu na to, abychom to zvládli," dodal Ďuriš.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..