Olomouc - Budějovice 1:0Olomouc na závěr sezóny porazila sestupující Jihočechy

6. Navrátil 1 : 0

Olomouc

Fotbalisté Olomouce v závěrečném 30. kole první fotbalové ligy porazili sestupující České Budějovice 1:0 brankou Jana Navrátila. Sigma doma přerušila sérii čtyř utkání bez vítězství a v tabulce obsadila konečné páté místo. Trenér předposledního Dynama Pavol Švantner, kterého od léta nahradí Pavel Hoftych, se rozloučil porážkou.

Olomouci se výborně povedl vstup do utkání. Už v šesté minutě se po závaru v pokutovém území dostal k dorážce Navrátil a tvrdou střelou se zblízka trefil pod břevno.

Po dalším nedorozumění v obraně hostů mohl zvýšit Škerle, ale křížnou střelou těsně minul. Na druhé straně se Funda prezentoval povedenou střelou z voleje, kterou gólman Sigmy Zlámal vyrazil na roh.

Ve 26. minutě se mohl opět prosadit olomoucký Navrátil, tentokrát však technickou ranou těsně přestřelil. Vyrovnání málem hostům nabídl Zlámal, když mu vypadl centr, ale před Benátem stihl včas zakročit.

Krátce po změně stran se dostaly do velké šance České Budějovice. Táborský běžel stíhaný Škerlem od půlky sám na Zlámala, který ho však dokázal včasným vyběhnutím vychytat. Oba aktéři si zopakovali vzájemný souboj čtvrt hodiny před koncem, i tentokrát však uspěl Zlámal.

Domácí se ke střeleckému pokusu dostali až v 80. minutě, když rána Pospíšila skončila nad břevnem. Dvě minuty před koncem se prodral k zakončení Petr, ale brankář Jihočechů Daněk včas vyběhl. Olomouc tak s Českými Budějovicemi v samostatné lize udržela domácí neporazitelnost.

30. kolo první fotbalové ligy:
Sigma Olomouc - Dynamo České Budějovice 1:0 (1:0)
Branka: 6. Navrátil. Rozhodčí: Proske - Štěrba, Vlasjuk. ŽK: Čadek, Benát (oba Č. Budějovice). Diváci: 3356.
Olomouc: Zlámal - Sukup, Škerle, Šindelář, Javůrek - Schulmeister, Plšek, Pospíšil, Navrátil (80. Falta), Petr - Rolinc (60. Varadi). Trenér: Kotůlek.
České Budějovice: Daněk - Novák, Halama, Lengyel, Hanzlík - Ježdík, Hora, Benát (78. Horák), Sandro (61. Čadek), Funda (85. Radouch) - Táborský. Trenér: Švantner.