Rubriky:

1. liga

Dukla možná ztratí oporu. Borka chce angažovat Konyaspor

3. července 2013 10:16 - Praha

Záložník pražské Dukly Tomáš Borek je blízko přestupu do Konyasporu. Nováček turecké fotbalové ligy s pražským celkem jedná, což potvrdil sportovní ředitel Dukly Günter Bittengel.

 

Jan Handrejch, Právo

"Prostřednictvím Tomášova manažera jsme dostali oficiální nabídku a vedení klubu se tím zabývalo. Pakliže se obě strany dohodnou na odstupném, tak si myslím, že Tomáš bude uvolněn," řekl ČTK Bittengel. "Jednání jsou konkrétnější, ale myslím si, že ještě smlouvy mezi kluby o přestupu definitivně podepsané nebyly," doplnil.

Borek přišel do Dukly loni v létě z Bohemians 1905. Ve své premiérové sezoně se prosadil do základní sestavy, vstřelil sedm ligových gólů a pomohl k šestému místu v tabulce. Zájem o něj projevil Panathinaikos Atény, který dokonce vyslal své pozorovatele na několik zápasů. Nabídka však z Řecka nepřišla. "To myslím, že je passé. Požadavek tureckého mužstva je konkrétnější a je velice pravděpodobné, že tam Tomáš přestoupí," uvedl Bittengel.

Zájem je v zahraničí i o další hráče Dukly. O nejlepšího střelce dejvického týmu z minulé sezóny Zbyňka Pospěcha usiluje Dinamo Tbilisi s českým koučem Dušanem Uhrinem mladším.

"Oslovil ho trenér Uhrin a nabídl mu možnost přestoupit k němu do mužstva. Nicméně Zbyněk má u nás smlouvu a měl jednání s naším vedením, takže si nemyslím, že jsme v situaci, kdy bychom mohli uvolňovat až tolik hráčů. Jestli by měl odejít Tomáš Borek, tak se budeme snažit Zbyňka Pospěcha udržet pro další sezónu, i za cenu vylepšení kontraktu," uvedl Bittengel.

Rivera na testech neuspěl

V Dukle naopak neuspěl španělský záložník Daniel Lucas Rivera, jenž odehrál v dosavadních dvou přípravných zápasech celkem tři poločasy a jeho testování nebude pokračovat. Nejistá je budoucnost Petra Trappa. Defenzivní univerzál a kmenový hráč Plzně s Pražany zahájil přípravu, ale zatím se nedohodl na podmínkách svého angažmá.

"Na úrovni klubů došlo k určité dohodě o možném přestupu do Dukly. Nicméně Petr ještě musí absolvovat zdravotní testy a proběhlo první kolečko pohovorů ohledně jeho možného kontraktu v Dukle, kde došlo k nějakému nesouladu, i když ne velkému," řekl Bittengel s tím, že Pražané  s Trappem, který může hrát ve středu zálohy i obrany, budou dál jednat.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..