Rubriky:

1. liga

OBRAZEM: Nové dresy, nový kapitán Lafata. Sparta dělá všechno možné, aby si konečně sáhla na trofej

9. července 2013 15:57 - Praha
(Aktualizováno: 9. července 2013 17:34)

Tři sezóny bez zisku jakékoliv trofeje nenechávají fotbalovou Spartu v klidu. Letenský klub dělá všechno možné, aby se v příštím ročníku zbavil nepopulární nálepky „věčné druhých“ a konečně nějaký pohár získal, především pro mistra Gambrinus ligy. V úterý odpoledne proto představil nejen nové dresy, ale také nového kapitána. Nástupcem Marka Matějovského se nečekaně stal kanonýr David Lafata.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Rozhodující slovo při volbě nového kapitána měl po konzultaci s realizačním týmem a vedení klubu trenér Vítězslav Lavička. „Adeptů byla celá řada, v užším výběru nakonec zůstali David Lafata, Lukáš Vácha a Václav Kadlec. Jako nejlepší volba mi přišel Lafata, Vácha s Kadlecem se stávají jeho asistenty," oznámil kouč.

„Byl jsem v šoku, když za mnou trenér na soustředění v Rakousku přišel s tím, že o mně jako o novém kapitánovi uvažuje. Od té doby jsem stačil překvapení vstřebat," reagoval Lafata, který občas v Jablonci zaskakoval za Karla Pitáka, ale jinak v dospělém fotbale nikdy kapitána nedělal.

„Je to pocta, takže jsem vůbec neuvažoval o tom, že bych trenérovu nabídku odmítl. Věřím, že nebude třeba, abych na spoluhráče v kabině nebo na hřišti zvyšoval hlas. Kluci z Jablonce vám ale potvrdí, že to umím," dodal s úsměvem.

Lavička nejdřív odvolal sám sebe

Červenec 2010, to je datum, kdy Sparta naposledy získala nějakou trofej. V prvním ročníku českého Superpoháru porazila Plzeň 1:0. Marek Matějovský tehdy proměnil hned první soutěžní zápas za svůj nový tým v první pohár. Žádný další už ovšem nepřidal ani poté, co převzal kapitánskou pásku od Tomáše Řepky. V lize skončila Sparta třikrát v řadě druhá.

„Při hodnocení minulé sezóny jsme dospěli k tomu, že na trenérském, pardon, na kapitánském postu je třeba změna," přeřekl se kouč Lavička, jako by chtěl odvolat sám sebe. „Nechceme Marka degradovat. Snad mu pomůže, když z něj sejmeme maximální odpovědnost. Nakonec jsme došli k tomu, že nejlepším řešením je David," konstatoval Lavička.

Zástupcem kapitána je paradoxně Kadlec, jehož přitom stále láká bundesligový Frankfurt. „Vašek je jedním z vůbec nejdůležitějších fotbalistů, které tady máme. S hráčem i jeho manažerem nadále jednáme, naší prioritou je, aby teď ve Spartě zůstal," ujistil místopředseda představenstva Dušan Svoboda.

Na dresy přibyl nový znak ve tvaru štítu

Nové domácí dresy jsou pochopitelně v rudé barvě, kterou si sparťané vzali v roce 1906 od Arsenalu. Letenský klub představil novou kolekci ve stejný den, ve který své nové dresy prezentovali také Kanonýři z Londýna.

„Rádi bychom koordinovali své kroky s Arsenalem, ale je to samozřejmě náhoda," usmál se tiskový mluvčí klubu Ondřej Kasík.

K rudým dresům budou sparťané opět oblečení do bílých trenýrek a černých stulpen. Tradiční sparťanskou barvu zvýrazňuje bílé lemování u krku a na rukávech. Kromě klasického klubového znaku na prsou mají Letenští na hrudi zlatý znak ve tvaru štítu, který připomíná 120leté výročí založení klubu. Na vnitřní straně lemu u krku nechybí slogan „My jsme Sparta". Tři hvězdy nad logem poukazují na úspěchy klubu a oslavují zisk 35 mistrovských titulů.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..