V přípravě na jaro se nedařilo Opavě a Slovácku

V sobotu sehrála čtyři mužstva Gambrinus ligy přípravné zápasy na jarní část nejvyšší domácí fotbalové soutěže. Vítězně utkání skončila pro fotbalisty Liberce a nováčky z Mladé Boleslavi. Naopak první porážku v přípravě utržilo Slovácko. Opava pak nestačila na slovenského mistra ze Žiliny.

Fotbalisté prvoligové Opavy v utkání proti Mladé Boleslavi.

Nováček Gambrinus ligy z Mladé Boleslavi přivítal druholigové Pardubice na umělé trávě. Domácí hráči převzali hned od úvodu utkání iniciativu a v 16. minutě se po nepřesné přihrávce jednoho z pardubických obránců trefil Roman Bednář. Svou převahu mladoboleslavští fotbalisté potvrdili o dvě minuty později, kdy Baranek uvolnil Matějovského, který míč poslal do sítě.

Po třiceti minutách hry však mladoboleslavská obrana zvolnila a dávala až nebezpečně velký prostor pardubickým fotbalistům. Nepřesnými přihrávkami napomáhali soupeři. "Na konci jednoho závaru byl brankář Miller, který Krátkého malou domů chytil do rukou. Z následného přímého kopu Gibala snížil," popisuje zápas na oficiálních stránkách klubu Nikol Dončevová. Do konce prvního poločasu však domácí hráči ke dvěma brankám přidali díky Sedláčkovi třetí.

Druhá půle byla prakticky celá v režii domácích, kteří neproměnili několik slibných šancí. Poslední zápis do výsledkové listiny obstaral Sedláček, který pohotově zpracoval míč od Rojky a střelou z prvního dotyku pečetil výsledek svým druhým gólem na 4:1.

Mladá Boleslav - Pardubice 4:1 (3:1)
Branky: 36. a 83. Sedláček, 16. Bednář, 18. Matějovský - 30. Gibala.
Sestava Mladé Boleslavi: Miller - Krátký, Švejdík, Palát (55. Skála), Vít - Brunclík (60. Vaculík), Langer, Matějovský, Baranek (78. Čáp) - Sedláček, Bednář (60. Rojka).

Liberec zlomil soupeře třemi zásahy

Skvělou formu předvádí v přípravných zápasech fotbalisté FC Slovanu Liberec. V sobotu v Nymburku porazili druholigovou Plzeň 3:1. Svěřenci kouče Stanislava Grigy vyhráli už čtvrtý zápas za sebou.

Severočeši soupeře zlomili třemi zásahy už v prvním poločase. Po hezkých kombinačních akcích se prosadily oba útočné hroty Slepička s Pospíšilem a minutu před pauzou i novopečená posila Dort. Plzeň, za kterou nastoupili i liberečtí "hosté" Broschinský s Macháčkem, snížila v 66. minutě díky Kousalově brance.

Od 7. do 16. února čeká liberecké fotbalisty soustředění na Kypru, kde odehrají další čtyři přípravná utkání. V sobotu 19. února se představí v utkání se Slavií v Praze na Strahově.

Slovan Liberec - Viktoria Plzeň 3:1 (3:0)
Branky: 11. Slepička, 31. Pospíšil, 44. Dort - 66. Kousal
Sestava Liberce: Čech (46. Hauzr) - Šinglár, Lukáš, Hochmeister, Hamouz - Kisel, Polák, Dort, Papoušek - Pospíšil, Slepička.

Slovácko v přípravě poprvé prohrálo

Fotbalisté Slovácka jeli do Dubnice na Slovensku k sedmému přípravnému zápasu před jarní částí Gambrinus ligy jako neporažený tým. Ve všech zápasech s výjimkou utkání s Olomoucí vždy zvítězili. Na umělé trávě dubnického stadiónu se však v sobotu cítili lépe domácí hráči a první poločas vyhráli 1:0 brankou Zimena v 25. minutě.

Po změně stran sice mělo Slovácko, které hrálo pouze s jedním útočníkem Nezmarem, výraznou územní převahu. Soupeř ale vstřelil ze dvou ojedinělých protiútoků dvě branky. Slovácko si vypracovalo pět vyložených příležitostí, z toho jen Nezmar tři, střelecky se ale českému týmu vůbec nedařilo.

Od 7. do 12. února čeká fotbalisty sedmého celku tabulky soustředění v Nymburce. V úterý 8. února zahájí utkáním proti Viktorii Žižkov druhou sérii čtyř přípravných utkání. Své síly ještě změří s Hradcem Králové, Plzní a Jihlavou.

Dubnica - Slovácko 3:0 (1:0)
Branky: 25. Zimen, 52. Špendla, 68. Dovičovič.
Sestava Slovácka: Drobisz - Švejnoha, Rajnoch, Palinek, Lysoněk - Kolář (60. Malár), Pavlík, Polách, Jarolím, Ivana (57. Filipský) - Nezmar.

Penalta rozhodla o porážce Opavy

K dalšímu přípravnému zápasu zamířili na Slovensko i fotbalisté klubu SFC Opava. V sobotu opavští fotbalisté nastoupili k utkání proti slovenským mistrům ze Žiliny. O svém vítězství domácí rozhodli po necelé hodině hry, když Ďurica zamířil přesně ze značky pokutového kopu. Hostům opět scházel kvintet Kiša, Sviták, Zeher, Jašek a Kotůlek.

Opavští v přípravě prozatím vybojovali jen jedno vítězství a to ve čtvrtém zápase proti Uničovu, který získali poměrem 3:1. Další přípravný zápas sehraje Opava v úterý 8. února v Olomouci proti Jihlavě.

MŠK Žilina - Slezský FC Opava 1:0 (0:0)
Branka: 58. Ďurica z pen.
Sestava Opavy: Bobok (46. Novák) - Laciga (55. Chlebek), Krajčovič, Štybar (46. Kuděla), Bureš - Dohnálek (65. Motyčka), Šalamoun, Baránek (60. Myšinský), Kulig, Dujka (75. Mikula) - Bačík (46. Půda).