Příprava na Kypru svědčí Zlínu

V neděli odehrály dva celky Gambrinus ligy přípravná utkání na Kypru. Z výhry se radoval jen jeden. Zatímco fotbalisté Tescomy Zlín přehrál tým Radnički Bělehrad 2:1, hráči Brna prohráli s Legií Varšava 1:2. V sobotu ještě zakončili výhrou své soustřední na Slovensku fotbalisté Českých Budějovic. Pražská Slavie pro změnu vyhrála turnaj v Turecku.

Ilustrační foto

Zlín i Brno sehrály na Kypru první utkání. Oba týmy inkasovaly jako první a to v prvních dvaceti minutách. Avšak, zatímco zlínští se dokázali zmobilizovat k odpovědi a po pěti minutách srovnali, fotbalisté Brna po penaltovém přídělu dostali do šesti minut další gól.

Skóre korigoval na závěrečných 1:2 ve 29. minutě Zelenka. Siegl založil po pravé straně akci a jeho centrovaný míč vrátil Kroupa k nabíhajícímu Zelenkovi, jenž hlavou snížil. "Vyrovnané utkání mělo dobrou úroveň, bohužel se opět projevila naše bolest v proměňování šancí. Měli jsme jich dost i na jasnou výhru," uvedl mezinárodní manažer fotbalistů Brna Miroslav Kadlec.  Ve středu se Brňané střetnou s týmem Radnički Bělehrad a v pátek s rumunským Temešvárem.

Zlínskou odpověď na úvodní gól Radnički Bělehrad byla Jelínkova branka ve 23. minutě. Gólovou tečku dal zápasu ve 35. minutě hlavičkou Kalod. "Trenér Hapal dal v úvodním utkání příležitost všem hráčům. V prvním poločase hrála na hrotu útoku dvojice Kalod, Žemlík a ve druhém Bača s Mokrejšem," řekl ředitel klubu Josef Duda. Druhé utkání na Kypru sehrají fotbalisté Zlína v úterý 8. února proti čínskému týmu Šang Tung.