Rubriky:

1. liga

Litsingi se chce v Teplicích pořád zlepšovat

15. července 2013 17:37 - Teplice

Navázat na svoje výborné výkony z jarní části sezóny se pokusí v nové sezóně teplický fotbalový záložník Franci Litsingi. Reprezentant Konga půjde do nadcházejícího ročníku s vizitkou kvalitního střelce, přestože nehraje vysloveně na hrotu útoku.

 

Facebook

„Nečekal jsem, že dám na jaře hned po svém příchodu do klubu dokonce pět gólů. Ale snažím se zúročovat snahu spoluhráčů a pořád se zlepšovat. A když k tomu z postu ofenzivního krajního hráče přidám vstřelené branky, je to jen dobře," říká zkušený fotbalista, pro něhož nejsou Teplice první evropskou štací.

„Mám za sebou čtyři roky v Maďarsku, kde jsem sbíral cenné zkušenosti. Byla to pro mě příležitost poznat jiný fotbal. Naučil jsem se trochu i maďarsky. Ale přestupu do Česka nelituji. Brzy jsem zjistil, že ve zdejší lize působí spousta dobrých hráčů. Musím poctivě trénovat, a to je základ, abych se dál prosadil v silném teplickém kádru," uvažuje Litsingi.

Popovídá si jen s Vachouškem

I když se domluví v Česku angličtinou, jeho mateřským jazykem je francouzština. „Inklinuji k Paříži, protože tam žije moje rodina. Francouzsky mluvím v Teplicích se Štěpánem Vachouškem," připomíná konžský fotbalista svého spoluhráče, který v minulosti působil v Olympique Marseille. „Učím se i česky, ale zatím umím jen velmi málo," tvrdí šikovný a produktivní záložník.

Tepličtí mohou na podzim spoléhat dokonce už na tři hráče z Afriky. Kromě Litsingiho totiž nově figurují na soupisce i nigerijský útočník Salami a levý obránce Nivaldo z Kapverdských ostrovů, přicházející z portugalské Coimbry. Další posilou je levý obránce Jan Krob z Prešova, mající za sebou angažmá i ve Spartě, Kladně a dalších klubech.

Pro Teplice odstartuje Gambrinus liga v neděli 21. července zápasem s 1. FC Slovácko. Domácí chtějí vykročit vítězně a odčinit jarní kolaps, kdy prohráli s tímto soupeřem 0:4.

eš, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..