Slavia začala remízou s Baníkem, zápas přerušil výpadek světel

62. Mičola 1:1
Záznam online reportáže »

19. července 2013 22:24 - Praha
(Aktualizováno: 19. července 2013 22:40)

Do nové sezóny vstoupili fotbalisté Slavie remízou 1:1 s Baníkem Ostrava. V zápase, který na necelých 20 minut přerušil výpadek světel na stadiónu, dokonce prohrávali, ale během dvou minut dokázali po krásné trefě Mičoly vyrovnat.

Vlastimil Vacek, Právo

Ještě před výkopem se Slavia rozloučila se svou dlouholetou oporou Davidem Hubáčkem. Zkušený obránce v létě v týmu po sedmi letech skončil a vrátil se do Zlína, kde fotbalově vyrostl a teď tam bude hrát druhou ligu.

Jako divák si Hubáček na fotbale moc pošmáknout nemohl. Slavia, která v závěru minulé sezóny bavila diváky ofenzivní hrou, toho v první půli nepředvedla. Do první velké šance se dostal Baník, hned v 5. min. mohl skórovat Engelmann, nová posila z Dukly. Jenže z úhlu přestřelil. Na druhé straně se po zpětné přihrávce Nitrianského pálil z hranice šestnáctky těsně nad Juhar. Za celou první půli však ani jeden tým nevyslal střelu mezi tyče.

Po pauze se hra hodně zvedla. Slavia Baník přitlačila, ale paradoxně inkasovala. V 60. min. Kukec obešel Petráka a z dvaceti metrů vyslal střelu doprostřed branky. Čontofalský zaváhal, míč mu prošel pod tělem. Na slávisty deka nepadla a za další dvě minuty vyrovnali. Po rohu doletěl míč až na zadní tyč k Mičolovi a ten ho z voleje poslal krásně levačkou do šibenice.

Další vzruch v Edenu přišel v 69. minutě. Nepostaral se o něj ani jeden z týmů, nýbrž technika. Na stadiónu zhasla světla. Rozhodčí po chvíli čekání odvolal oba týmy do kabin. Fanoušci v kotli Baníku reagovali na tmu sborovým pokřikem „Zaplaťte inkaso" v narážce na údajné dluhy Slavie za nájem stadiónu. A po necelých dvaceti minutách se znovu hrálo.

Slávisté byli dál lepší, Baník v závěru přišpendlili před jeho branku, ale gól dát nemohli. Do velké šance se dostal střídající Fenin, jeho střelu však zastavil obranný val soupeře. A v samém závěru neproměnil tutovku Nitrianský.

1. kolo první fotbalové ligy:
Slavia Praha - Baník Ostrava 1:1 (0:0)
Branky: 62. Mičola - 60. Kukec. Rozhodčí: M. Paták - Pelikán, Hrabovský. ŽK: Gecov - Droppa, Kraut, Kukec, Frydrych. Diváci: 7575.
Slavia: Čontofalský - Nitrianský, Petrák, Bortel, Čonka - Mičola (76. Štěpán), Gecov, Zmrhal, Juhar - Kisel (80. Fenin) - Škoda (61. Škutka). Trenér: Petrouš.
Ostrava: Bárta - Zawada, Frydrych, Vomáčka, Dedič - Lukeš, Droppa (90. Baránek), Engelman (73. Miloslavljev), Kukec - Kraut (85. Šichor), Rolinc. Trenér: Svědík.