Plzeň vede ligu o gól před Spartou. Slávisté zaplatí půlmiliónovou pokutu, Teplice přišly o neporazitelnost

Fotbalisté Viktorie Plzeň se vrátili do čela ligové tabulky, kde jsou pouze díky lepšímu skóre před Spartou. Čerstvý účastník Ligy mistrů porazil v nedělním duelu 7. kola Gambrinus ligy Olomouc 3:2. Viktoria vedla už po devíti minutách o dva góly, nakonec se ale do poslední minuty strachovala o tříbodový zisk. Hráči Slavie Praha půlmiliónové pokutě neuniknou. Sešívaní nezvládli utkání v Jihlavě a prohráli 1:2, přestože ještě patnáct minut před koncem měli jednogólový náskok. Mladá Boleslav zdolala na vlastním hřišti Teplice 1:0 a uštědřila jim první porážku v sezóně. V souboji nováčků porazili klokani v Ďolíčku Znojmo 2:0.

Fotbalisté Plzně se radují z branky proti Olomouci.

Plzeň měla bleskový nástup a Kolář dal po 52 sekundách nejrychlejší gól sezóny. Už v deváté minutě přidal parádní střelou z voleje druhý gól Rajtoral. Po změně stran Šindelář snížil, ale Hejda vrátil mistrovi dvoubrankový náskok. Sigma nesložila zbraně, Doležalova střela ji vrátila do hry, ale domácí už si dvanácté vítězství ze třinácti posledních soutěžních zápasů nedali vzít.

Viktoria se vrátila do čela Gambrinus ligy, ovšem obhájce prvenství má náskok jediného gólu ve skóre před svým rivalem Spartou, která v sobotu porazila na Letné Baník Ostrava 4:1.

Slávisté budou platit

Sešívaní byli v úvodu zápasu na hřišti Jihlavy nebezpečnější a po čtvrt hodině se hlavou po centru z levé strany prosadil Škutka. Jenže v 74. minutě upadl ve vápně Harba, rozhodčí Jech nařídil pokutový kop a kapitán domácích Vaculík se nemýlil.

Půlmiliónová pokuta nakonec slávisty neminula. Čtyři minuty před koncem zápasu se střelou k pravé tyči prosadil jihlavský stoper Kopic a Vysočina slavila výhru 2:1.

Teplice své šance tentokrát neproměnily

Mladá Boleslav připravila Teplicím první porážku v této sezóně. Duel rozhodl už ve čtvrté minutě domácí Fabián, na jehož trefu už Severočeši nedokázali odpovědět. Teplice měly několik slibných šancí, v té největší ale zklamal Nivaldo, který v 18. minutě po přihrávce Litsingiho dva kroky před bránou podklouzl a nedokázal tisíciprocentní šanci proměnit.

Předposlední hostil posledního, a tak šlo v duelu nováčků především o naději a sebedůvěru pro další podzimní kola. Jenže klokani už od úvodního hvizdu určovali v Ďolíčku tempo a před vlastními fanoušky nakonec získali důležité tři body. V 27. minutě nejprve Moravec mazácky obstřelil brankáře Hrubého a bylo to 1:0, druhý zásah do znojemské sítě přidal po hodině hry Bartek.