Teplice - Jablonec 3:1Po výprasku v Seville prohrál Jablonec i druhé severočeské derby

60. Mahmutovič 1 : 0
63. Nivaldo 2 : 0
75. Třešňák 2 : 1
90. Litsingi 3 : 1

Hodinu držel jablonecký gólman Špit na Stínadlech čisté konto a koketoval se stou vychytanou nulou v ligové kariéře. Během tři minut se však jeho sen rozsypal, neboť legionáři Mahmutovič s Nivaldem korunovali teplickou převahu góly, jimiž nasměrovali svůj tým k zasloužené výhře. Ščasného svěřenci se tak dotáhli na čtvrtou příčku za Liberec, zato Jablonec po pohárové blamáži v Seville musel těžce skousávat druhou ligovou prohru v řadě.

Tepličtí Franci Litsingi a David Jablonský oslavují třetí gól proti Jablonci.

Kdyby Salami hned ve 3. minutě proměnil šanci, do níž se po zaváhání Beneše dostal, možná by Teplice opět promptně rozjely podzimní gólostroj. Jablonecký brankář Špit usilující právě v severočeském derby o stou ligovou nulu v kariéře však vyběhl včas, příležitost zmařil, takže hosté svízelnou chvíli přečkali. Pár střeleckých pokusů také, protože mířily vesměs mimo tyče, takže po dvaceti minutách mohli začít hrát a útočit i oni.

A kdyby jen to, Hubníkovi se dokonce nabídla možnost poslat svůj tým do vedení, jenže míč hledající ho před odkrytou bránou netrefil, i když se na Kopicův centr vrhnul akrobatickým přemetem.

Teplicím tím dal povel, aby konečně zapnuly a ofenzivní aktivitu zesílily. Nápor skutečně přišel... Ljevakovičova bomba ovšem bránu minula, Litsinghiho ránu zblokovala jablonecká obrana, a když před přestávkou vyrazil famózně chytající Špit jak střelu Mahmutoviče, tak i následnou dorážku u tyče číhajícího Litsingiho, čekání na gól pokračovalo.

Zvláště, když ani Mahmutovičův pád po souboji s Kyselou neocenil sudí Zelinka v 56. minutě penaltou. Po dalších čtyřech minutách se ale domácí přece jen dočkali, neboť Litsingiho gólovou výzvou Mahmutovič samozřejmě nepohrdl. Tři minuty poté vyzval konžský záložník pro změnu ke skórování Nivalda, který zasloužené teplické vedení jistil.

Jablonec ovšem duel zdramatizoval. Střídající Třešňák snížil, Vaněk vzápětí jen o centimetry minul bránu, ale to bylo také vše, nač se hosté zmohli. Teplice v hektickém závěru výhru nejen uhájily, ale přidaly i třetí gól. Zato Jablonec musel po šestigólovém pohárovém výprasku v Seville i v druhém po sobě jdoucím severočeském derby skousnout prohru. Nejprve padl doma s Libercem, tentokrát pro změnu v Teplicích, kde rovněž přestalo počáteční kouzlo mladého trenéra Skuhravého účinkovat.

Fotbalová Gambrinus liga - 8. kolo:
Teplice - Jablonec 3:1 (0:0)
Branky: 60. Mahmutovič, 63. Nivaldo, 90.+2. Litsingi - 74. Třešňák. Rozhodčí: Zelinka - Nádvorník, Paták. ŽK: Krob, Mahmutovič - Loučka, Eliáš. Diváci: 4456.
Teplice: Grigar - Kaufman, Lüftner, Hošek, Krob - Litsingi, Ljevakovič, Vachoušek (80. Táborský), Nivaldo - Salami (69. Jindráček), Mahmutovič (89. D. Jablonský) Trenér: Ščasný.
Jablonec: Špit - Eliáš, Kysela, Beneš, Novák - Rossi (75. Vošahlík) - Kopic (82. Čížek), Vaněk, Loučka, T. Jablonský (67. Třešňák) - Hubník. Trenér: Skuhravý.