1. liga

Že bychom dali Slavii sedmičku? To mě nenapadlo, usmál se kouč Minář

15. září 2013 11:17 - Praha

Mladá Boleslav pošesté v řadě neprohrála a tlačí se na přední příčky tabulky. V Edenu v sobotu večer, zejména ve druhé půli, rozebrala zdecimovanou Slavii a uštědřila jí čtyřgólový debakl. Kouče Středočechů Ladislava Mináře prý ani nenapadlo, že by jeho tým mohl dát Slavii sedm gólů jako nedávno Teplice.

Vlastimil Vacek, Právo

Vítězství nad Slavií je jednoznačné. Našel jste přesto na výkonu svého týmu nějaké nedostatky?

Do zápasu jsme nevstoupili dobře. V první pětadvacetiminutovce nám dělali domácí problémy. V prostředku hřiště jsme byli velmi nedůslední a neměli jsme odražené míče. Dostupovali jsme k hráčům špatně. Byli jsme od nich daleko. Nebyl jsem spokojený s defenzivní činností středových záložníků. Museli jsme udělat přesuny. Ščuk se víc věnoval Kiselovi, což se ukázalo jako velmi dobrý tah. Důslednější pak byli i Štajner a Jarolím, naše hra se zvedla a dokázali jsme vstřelit gól.

S jakým cílem jste vůbec do Edenu přijeli?

Jednoznačně jsme chtěli bodovat, což se nám naplno podařilo. Z tohoto pohledu jsme spokojení.

Připomněl jste hráčům, že Boleslav nikdy v Praze nad Slavií nevyhrála?

Zaregistroval jsem to, ale v tomto smyslu jsem jim nic neříkal. Naopak jsem je upozorňoval, že domácí výpadek 0:7 s Teplicemi bude chtít Slavia odčinit. Nabádal jsem je, že to bude hodně těžké utkání, o spoustě soubojů a obětavosti domácích. Zdůraznil jsem jim, že pokud se tomu nepřizpůsobí, budeme mít problémy. To se ukázalo v té první fázi zápasu.

Které momenty byly pro duel klíčové?

Vyloučení gólmana Slavie před koncem poločasu a pak náš druhý gól. Ten zápas definitivně zlomil. Po změně stran jsme už bezpečně kontrolovali hru a přidali další dvě branky. Podle mne jsme vyhráli zaslouženě.

Ve druhé půli to bylo už vraždění neviňátek. Neblesklo vám hlavou, že můžete v Edenu dát sedm gólů jako Teplice?

Kdepak, to určitě ne! Jsme spokojení s výsledkem, kterého jsme dosáhli.