Rubriky:

1. liga

Odvolací komise zrušila Radův distanc. Hráč byl vyloučen omylem!

27. listopadu 2013 17:04 - Praha

Odvolací a revizní komise (ORK) fotbalové asociace zrušila třízápasový distanc pro obránce Slovácka Tomáše Radu, kterého před dvěma týdny potrestala disciplinární komise za vyloučení v utkání se Znojmem. Sudí Michal Paták jej vykázal ze hřiště za strčení do protihráče Radima Nepožitka, ale ve skutečnosti se nesportovního chování dopustil Radův spoluhráč Tomáš Košút. Rada tak může v pátek nastoupit proti Jihlavě. Vyplývá to z komuniké ORK, zveřejněného na webových stránkách FAČR.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Předsedkyně ORK Kateřina Radostová serveru www.aktualne.cz řekla, že při Radově omilostnění přihlédla i k verdiktu komise rozhodčích. Ta potvrdila, že Paták Radu vyloučil neprávem.

Ukaž, že rozumíš fotbalu. Vyzvi ostatní na souboj a vyhraj skvělé ceny. Hraj Fantasy fotbal!

ORK sice Radovi třízápasový trest od disciplinárky v plném rozsahu zrušila, ale vzápětí se shodla na tom, že se třicetiletý hráč v duelu proti Znojmu dopustil nesportovního chování při zakopnutí míče. Protože ale Rada už vynechal poslední ligový duel proti Slavii, dodatečný trest od ORK si tím už odpykal a v nejbližším zápase může hrát.

Pro Radu bude duel proti poslední Jihlavě prestižní záležitostí, na Vysočině totiž působil před letním odchodem do Slovácka.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..