Klapka zařídil remízu Jablonce na Slavii

Fotbalisté pražské Slavie remizovali v dohrávce 21. kola Gambrinus ligy s Jabloncem 1:1 a na třetím místě tabulky ztrácí na druhé Teplice tři body. Domácí poslal do vedení dobře hrající Karel Piták ve 40. minutě, za Jablonec srovnal v 76. minutě Filip Klapka. Slavia neporazila Jablonec už čtyři roky, posledních sedm vzájemných utkání skončilo nerozhodně. V čele tabulky nejvyšší soutěže je s patnáctibodovým náskokem Sparta.

Před úvodním hvizdem uctili minutou ticha hráči i fanoušci papeže Jana Pavla II ., který zesnul v sobotu. Trenér Slavie Josef Csaplár postrádal pouze útočníka Pavla Kuku, který laboruje se zraněnými zády, jablonecký kouč Petr Rada měl k dispozici kompletní kádr.

Hned v úvodní minutě zahrozila Slavia. Piták vysunul Stanislava Vlčka, jehož střelu zblokoval po několika vteřinách zápasu Dosoudil. V 5. minutě pálil Gedeon, nezamířil ale přesně.

Ve 12. minutě se po nedůrazném zákroku jablonecké obrany dostal k míči Martin Latka, z dobré pozice pouze trefil brankáře Špita. Slavia měla v úvodních minutách více ze hry, její záložníci dobře obsazovali soupeře ve středu pole a znepříjemňovali mu rozehrávku.

Ve 23. minutě měl tutovku Jablonec. Weber lehce nacentroval před branku, kde osamocený Petr Smíšek přehodil Kozáčika, zároveň ale i branku Slavie. Smíšek po půl hodině přiťukl Michálkovi, jehož bombu zlikvidoval dobře postavený Kozáčik.

Piták bojoval v defenzívě i střílel

V 35. minutě Piták sebral míč Loučkovi, nahrál zpět Latkovi, s jehož tvrdou střelou měl po odrazu od Dosoudila gólman Špit velké problémy. Karel Piták byl klíčovou postavou i ve 40. minutě. Po jeho zblokované střele a nepřesné hlavičce Adauta se dostal slávistický záložník k opakované dorážce. Nejprve trefil tyč a vzápětí do prázdné branky otevřel skóre.

V 52. minutě vystřídal Adauta Pavel Fořt a po asi deseti sekundách se prezentoval pěknou střelou. Pokus bývalého hráče Plzně vyškrábl Špit s vypjetím všech sil na roh. Slovenský gólman Slavie si poradil i se střelou Radka Čížka z přímého kopu.

Jablonec promarnil velkou šanci i v 60. minutě. Po rychle zahraném autu se do dobré pozice dostal kapitán hostí Weber, opět se výborným zákrokem blýskl gólman Kozáčik. V 66. minutě se připomněla opět Slavia, Fořt svoji dorážku nezamířil přesně. O chvíli později Jablonec opět podržel Špit. Po přihrávce výborného Pitáka střílel Vlček, Špit stačil vyběhnout a nohou vyrazit.

Střídající nováček Kotyza zařídil vyrovnání

V 76. minutě vystřídal Smíška Martin Kotyza a při své ligové premiéře zařídil vyrovnání. Po jeho hlavičce do tyče neměl nepokrytý Klapka problém uklidit odražený míč do prázdné branky. Navíc mohl v 85. minutě dokonat obrat, střelu mu ovšem nesedla.

Jablonec pokračoval ve zlepšeném výkonu po změně stran a Slavia mohla děkovat jen brankáři Kozáčikovi, který reflexivně vyrazil v 88. minutě dělovku Kotyzy.

Slavia dohrávala o devíti hráčích, v poslední minutě byli vyloučení Fořt a za hrubý faul Koloušek. Na skóre se už nic nezměnilo, Jablonec si odvezl ze Strahova bod za remízu 1:1.

Slavia Praha - FK Jablonec 1:1 (1:0)
Branky: 40. Piták - 76. Klapka. Rozhodčí: Paták - Kafka, Košec. ŽK: Gedeon, Holeňák, Fořt - Smíšek. ČK: 90. Fořt, 90+2. Koloušek (oba Slavia). Diváci: 2195.
Slavia: Kozáčik - Došek, Holeňák, Bejbl, Rychlík (79. Koloušek) - Piták, Latka, Gedeon, Zbončák - Vlček (80. Munster), Adauto (52. Fořt). Trenér: Csaplár.
Jablonec: Špit - Laštovka, Dosoudil, Hrotek, Loučka - Michálek (53. Jindříšek), Čížek (90. Vágner), Kordula, Weber - Klapka, Smíšek (72. Kotyza). Trenér: Rada.