Rubriky:

1. liga

V duelu Opavy s Drnovicemi gól nepadl

16. dubna 2005 19:28 - OPAVA

Důležitý souboj o záchranu mezi Opavou a Drnovicemi nabídl fotbal k nedívání a diváci mohli být spokojeni jenom s příjemným počasím, které na stadiónu panovalo. Gól nepadl, prakticky ani neměl z čeho. "Bojovnost a urputnost převládaly nad kvalitou," uvedl trenér Opavy Vlastimil Palička.

Vše se odbývalo v pohodovém, téměř přátelském tempu ve středu pole, šance prakticky nepřicházely. Za zajímavé momenty se v prvním poločase dal považovat snad jen trestný kop domácího Zehera, který prolétl nad břevnem, a na opačné straně ve 13. min. křížná střela Holuba, s níž si poradil Bobok.

"Dělba bodů byla spravedlivá, opravdu se do šancí ani jeden z týmů nedostával," poznamenal drnovický kouč Josef Mazura.

Druhá půle byla věrnou kopií předchozího dějství. Domácí tým byl nejblíže branky v 78. min., kdy se Kišův centr stáčel do branky, ale T. Bureš jej stačil vyrazit na roh. "Bohužel jsme důležitost utkání nezvládli. Soupeř byl klidnější, dokonce na hrbolatém terénu měl ve druhé půli několik náznaků nebezpečných brejků," konstatoval Palička.

Jenže Drnovice většinu akcí pokazily špatnou finální přihrávkou, do vyložené příležitosti se ani jednou neprobily. Hosté vsadili na dobrou defenzívu, a protože hlavička Holendy poté mířila nad a Čápovu dělovku bez větších potíží vyrazil mimo tyče Bobok, na gól se čekalo zbytečně.

"Pro oba to bylo psychicky náročné utkání, každý bod je pro nás dobrý. Měli jsme strach z opavských standardek, ale zvládli jsme je," usmál se kouč Mazura.

Opava - Drnovice 0:0
Rozhodčí: Jahoda - Filgas, Chytil. ŽK: Holenda (Drnovice). Diváci: 5125.
Opava: Bobok - Laciga, Jašek, Kotůlek, J. Bureš (46. Kulig) - Kiša, Sviták, Šalamoun (70. Baránek), Dujka - Svátek, Zeher (80. Dohnálek). Trenér: Palička.
Drnovice: T. Bureš - Ševinský, Zbožínek, Schindler, Čáp (90. Ševela) - Adamec (78. Macháň), Gába, Holomek, Onofrej - Holenda, Holub (90. Smutný). Trenér: Mazura.
TABULKA

1. fotbalová liga - 23. kolo
Slavia - Sparta 1:1
České Budějovice - Slovácko 0:2
Opava - Drnovice 0:0
Zlín - Brno 3:3
Blšany - Teplice 17. dubna od 17 hodin
Olomouc - Boleslav 17. dubna od 17 hodin
Příbram - Jablonec 17. dubna od 17 hodin
Liberec - Ostrava 18. dubna od 16:40 hodin

bir, Právo

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..