Severočeské derby přineslo odlišné poločasy a remízu

Severočeské derby skončilo dělbou bodů, přičemž Blšanští uhráli proti druhého celku tabulky už čtvrtou remízu v řadě. Domácí předvedli v zápase, v němž oba celky nastoupily bez několika stabilních hráčů, hvězdnou úvodní čtvrthodinku.

Fotbalisté Teplic v Blšanech získali bod za remízu - archivní foto.

V 7. min. po trestném kopu Devátého Šourek pálil do břevna a odražený míč poslal pohotově do sítě Schulmeister. Byl to jeho premiérový gól v lize. O chvíli později Devátého rohový kop prodloužil J. Bílek k Horáčkovi, který nekompromisní hlavičkou překonal Poštulku.

"Vypadalo to s námi slibně, jenže záhy jsme přestali hrát jednoduše a přenechali iniciativu soupeři," konstatoval blšanský trenér Michal Bílek. Hosté se postupně probudili a ze série tří rohů se jim povedlo snížit, když po odkopu jednoho z blšanských hráčů se balón odrazil od Maška a zaplul k tyči - 2:1. Dvě minuty před přestávkou mohlo být zásluhou střelce první teplické branky srovnáno, ale Chvalovský soupeřovu hlavičku skvěle odvrátil.

Teplické čekání na druhý gól skončilo až po dvaceti minutách druhé půle. Doležalův centr z pravé strany blšanský gólman vyrazil jen za sebe, čehož využil dotírající obránce Ryška ke skórování. V 81. min. Abandův hlavičkový pokus šel jen těsně nad břevno. "S bodem jsem spokojen. Dotahovat venku dvoubrankové manko bylo obtížné, a tak musím být rád, že se nám to podařilo," zhodnotil duel teplický kouč Vlastislav Mareček.

Chmel Blšany - FK Teplice 2:2 (2:1)
Branky: 7. Schulmeister, 15. Horáček - 27. Mašek, 65. Ryška. Rozhodčí: Adámek - Ondo, Goňa. ŽK: Horáček - Ryška. Diváci: 2300 (vyprodáno).
Blšany: Chvalovský - Zachariáš, Horáček, Šourek, Sýkora - Vorel, J. Bílek (37. Dragoun), Devátý, Michal - Schulmeister, Polodna (90. Nachtman). Trenér: M. Bílek.
Teplice: Poštulka - Kaufman, Rada, Klein, Ryška (87. Rosa) - Verbíř, Szabo (77. Benát), Abanda, Fenin (48. Doležal) - Rilke, Mašek. Trenér: Mareček.