Rubriky:

1. liga

Fotbalový Baník obrátil kádr vzhůru nohama, ale věří v záchranu

20. února 2014 12:52 - Ostrava

Záchrana a konsolidace týmu je ideální spojení v představách fotbalové Ostravy před zahájením jarní prvoligové sezóny. Baník po podzimu okupuje předposlední místo s minimální ztrátou na střed tabulky. Do rozhodující poloviny ročníku vstupuje už jako klub jediného vlastníka, kterým po odchodu Libora Adámka zůstal Petr Šafarčík.

 

Jan Handrejch, Právo

Baníku přišel na pomoc kouč posledního ostravských mistrů z roku 2004 František Komňacký a zkušený stratég v zimě kádr doslova převrátil naruby. Bazaly opustilo dvanáct hráčů: jen s nejlepším střelcem Vojtěchem Engelmannem (Dukla Praha), Antonínem Fantišem (Jablonec) a Jakubem Rolincem odešla větší polovina čtrnácti podzimních gólů.

Ostrava se vzdala i Jana Hableho (Hradec Králové), Dominika Krauta (Příbram), Vladana Milosavljeva (Levadiakos), Benjamina Vomáčky (Třinec), Martina Lukeše nebo Lukáše Droppy. "Rozhodli jsme se k výrazné obměně kádru, chceme hrát trošku jiným stylem a tomu jsme přizpůsobili výběr nových hráčů. Započali jsme budování nového kádru, který by měl být budoucností klubu, a samozřejmě věřím, že takovým prvním krokem bude záchrana, pokud možno bez velkých nervů. Ale uvědomujeme si, že jaro bude obrovsky náročné," řekl trenér František Komňacký.

Z devíti nováčků se na místo v základu zatím zřejmě mohou těšit jen dva: navrátilec z hostování v anglickém Boltonu Ján Greguš a rychlonohý krajní záložník Vojtěch Štěpán, kterého klub s Hradcem vyměnil za Hableho.

"Příchozí hráči mají předpoklady být platnými posilami"

"Štěpán je rychlostní typ na křídlo, který v přípravě naznačil své schopnosti, totéž platí o Gregušovi. Hráči, kteří přišli, mají předpoklady být platnými posilami," řekl Komňacký. Nejlepší střelec zimní přípravy Michael Krmenčík, který přišel na hostování z Plzně, první zápas proti svému kmenovému klubu naopak patrně prosedí na tribuně.

Klub v zimě posílili také estonský záložník Joel Lindpere a lotyšský obránce Alans Sinělnikovs, kteří však kvůli zdravotním problémům Komňackému hned tak k dispozici nebudou.

Baník už jde do jarní části jako klub jediného většinového vlastníka, kterým je Petr Šafarčík a jeho společnost PAM market. Podle Šafarčíka se pracuje na příchodu nových akcionářů. "Jsme v jednání s několika subjekty a věřím, že do konce této sezóny by ve strukturách klubu mohlo dojít k dalším změnám," doplnil Šafarčík, podle nějž má klub rozpočet do konce ročníku pokrytý.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..