Teplice prohrály, Sparta slaví 33. fotbalový titul

Fotbalová Sparta Praha se stala potřiatřicáté mistrem republiky. O její výhře v letošním ročníku fotbalové ligy se rozhodlo už ve 25. kole. Sparťané vyhráli v Olomouci 2:0 sice už v sobotu, ale museli čekat na potvrzení titulu až do pondělní dohrávky. Slavia v něm porazila v tabulce druhé druhé Teplice 2:0 a sparťanský osmnáctibodový náskok v čele soutěže už nemůže nikdo vymazat.

Vítězstvím v první lize si navíc sparťané vybojovali přímý postup do dalšího ročníku Ligy mistrů.

Sparta se vrátila na ligový trůn po roční odmlce, před rokem se radoval z vítězství Baník Ostrava. Spartu nezastavily v cestě za mistrovským pohárem ani vnitřní problémy: po 16. kole musel nedobrovolně od týmu odejít trenér František Straka, za jehož vlády si tým vybojoval devítibodový náskok, vyrovnala se i s únorovým odchodem klíčového stopera Radoslava Kováče do Spartaku Moskva.

Během dosud odehraných zápasů prohráli sparťané pouze dvakrát. K titulu sparťany vedl v jarní části sezóny Jaroslav Hřebík, který tak získal stejně jako někteří mladí hráči svůj první ligový primát.