Drnovice daly Zlínu lekci ze střelecké produktivity

DRNOVICE (Vyškovsko)

Zlepšený výkon ve druhém poločase, podložený přesnější koncovkou, vynesl fotbalistům Drnovic vítězství nad Zlínem 2:0. Domácí vytěžili z minima střeleckých příležitostí maximum, vedoucí branku vstřelil v 50. minutě Holub a druhý gól přidal v 73. minutě Holenda.

Zlín i bez zraněného Lasoty zpočátku přesnější a jednodušší kombinační souhrou přehrával ve středu hřiště svého soupeře. Už ve druhé minutě Bača vyzkoušel ostrou střelou z boku pozornost domácího brankáře Bureše, který ale míč stačil vytáhnout nad branku. Podruhé Zlín zahrozil ve třinácté minutě. Po Švachově kolmé přihrávce unikl po levé straně Klinka, jehož slabá střela ale Bureše neohrozila.

Ve větrném počasí se většinou bojovalo ve středu hřiště, fotbal postrádal potřebný vzruch. Drnovice se přes pozornou obranu protivníka k zakončení vůbec nedostaly. Zlín do konce poločasu ještě dvakrát zahrozil. Ve 27. minutě Hubáčkovu střelu z trestného kopu Bureš stačil vyrazit. Ve 40. minutě musel drnovický brankář chytat Bačovu tvrdou ránu s námahou nadvakrát před dobíhajícím Zapletalem.

Po změně stran se vývoj utkání změnil. Drnovice začaly víc útočit a hned sklidily odměnu v podobě vstřelené branky. Adamec odcentroval z levé strany, mezi zlínskými stopery si šikovně naběhl na míč Holub a vstřelil svůj 60. ligový gól.

Trenér Zlína Pavel Hapal na obdrženou branku zareagoval zařazením útočníka Žemlíka místo středopolaře Zapletala. Tato změna sice přinesla hostům několik šancí, Bačovi i Žemlíkovi ale při střelách hlavou chyběla přesnost.

Útočnější pojetí Zlína nahrálo domácím fotbalistům, kteří mohli mnohem častěji pronikat do otevřené obrany soupeře. V 73. minutě Holub po útoku z pravé strany oklamal obránce Hubáčka a nahrál nabíhajícímu Holendovi, jenž skluzem poslal míč podruhé za záda brankáře Kořínka.

Závěrečný nápor s posílením útočné řady i o Koubského už Zlínu ke zvratu nepomohl. O nežádoucí vzruch se místo fotbalistů postaralo několik desítek fanoušků Zlína, kteří vytrhali ve svém sektoru sedačky a sedm minut před koncem je naházely na hrací plochu.

1. FK Drnovice - Tescoma Zlín 2:0 (0:0)
Branky: 50. Holub, 73. Holenda. Rozhodčí: Helebrant - Pokorný, Novák. ŽK: Ševinský. Diváci: 1628.
Drnovice: Bureš - Ševinský, Zbožínek, Schindler, Čáp (77. Víšek) - Vojtíšek (56. Smutný), Gába, Ševela, Adamec - Holub (86. Holomek), Holenda. Trenér: Mazura.
Zlín: Kořínek - Janíček, Koubský, Kroča, Hubáček - Zapletal (59. Žemlík), Švach, Činčala (73. Červenka), Jelínek - Bača, Klinka. Trenér: Hapal.