Rubriky:

1. liga

Ministerstvo vnitra zahájilo správní řízení s Baníkem. Klubu hrozí rok hraní bez diváků

7. dubna 2014 13:57 - Praha

Ministerstvo vnitra zahájilo kvůli výtržnostem fanoušků v prvoligovém duelu se Spartou správní řízení s fotbalovým klubem FC Baník Ostrava. Podle mluvčího vnitra Pavla Nováka situaci prý možná nezvládli pořadatelé. Klubu hrozí až rok hraní bez diváků.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Fanoušci v zápase s aktuálním lídrem Gambrinus ligy zaútočili na stadiónu Bazaly na policisty, ti zadrželi několik desítek výtržníků. Kvůli incidentu vznikne také pracovní skupina vnitra a Fotbalové asociace ČR zaměřená na legislativu pro boj s chuligány.

Podle analýzy vnitra mohly výtržnosti propuknout proto, že Baník "nepřijal všechna potřebná opatření k zajištění pořádku". Vnitro může vedle jednotlivců postihovat také přístup klubů. "Za takovéto excesy, jako se stal v Ostravě, jsme připraveni pořadatelům ukládat tvrdé tresty," uvedl ministr vnitra Milan Chovanec.

Podle Chovance se případem dále zabývá odbor bezpečnostní politiky vnitra, který hodnotí další podklady vyžádané od policie a Fotbalové asociace.

Vedení Baníku odmítá, že by přípravu na utkání podcenilo. "Nadále trváme na tom, že bezpečnostní přípravy i samotnou realizaci opatření na rizikové utkání se Spartou Praha jsme nepodcenili. Svědčí o tom i stanovisko Policie ČR, tedy složky spadající pod ministerstvo vnitra, podle které udělal klub maximum," stojí v prohlášení Baníku.

Šarvátky vyvolávali i příznivci z Polska

"Věříme, že více než exemplární tresty přispěje ke zlepšení bezpečnosti na stadiónech především intenzivní spolupráce mezi všemi zainteresovanými složkami, tedy kluby, fotbalovou asociací, policií i ministerstvem vnitra a školství," dodal ostravský klub.

Policie na Bazalech zadržela desítky chuligánů podezřelých z přestupků i trestných činů. Zadržení patřili k oběma táborům, později se ukázalo, že šarvátky vyvolávali také fanoušci z Polska.

Kvůli nepokojům se později sešel Chovanec s předsedou FAČR Miroslavem Peltou, který by chtěl od příští sezóny zavést seznamy problémových fanoušků. Dohodli se také na vytvoření pracovní skupiny, která má mimo jiné za úkol vyhodnotit, jestli je stávající legislativa pro boj s chuligány dostatečná.

Chovanec zároveň odmítl návrhy, aby utkání častěji hlídala policie. Podle ministra je odpovědnost především na klubech.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..