1. liga

Baroš je zpátky, v poslední minutě měl na kopačce gól

17. října 2014 23:07 - Ostrava

Bazaly vybuchly nadšením v 74. minutě. Na hřiště v utkání 11. kola fotbalové Synot ligy mezi ostravským Baníkem a Jihlavou (0:0) vyběhl Milan Baroš, fanoušky očekávaný a neustále vyvolávaný. V samotném závěru měl na kopačce dokonce vítězný gól.

Jaroslav Ožana, ČTK

Byla to stoprocentní šance?

Já si myslím, že to byl jasný gól. Gólman šel na druhou stranu, já jsem se snažil trefit místo mezi naším útočníkem Francisem Nahrem a jedním z jihlavských obránců. Kdyby to prošlo, skončilo by to v bráně. Bohužel, neskončilo, balón neprošel. Myslím, že remíza je zasloužená, Jihlava hrála docela dobře. Vytvořila si šance, my až ve druhém poločase. Přijela si pro bod a zaslouženě si jej odvezla.

S jakým pocitem jste šel na hřiště?

Ten pocit je samozřejmě pěkný. Vracím se do fotbalu, koleno drží a doufám, že to bude lepší a lepší.

Přece jenom neměl jste obavy, jak se se operované koleno bude v ostrém zápase chovat?

Říkal jsem si, buď vydrží, nebo prdne. Je mi třiatřicet a možná kdyby mi bylo pětadvacet, tak bych to řešil jinak.

Byl byste opatrnější, trpělivější?

Já samozřejmě chci, ať koleno drží. V hlavě ho mám jako zahojené, jsem spokojený. Noha je připravená, v zápase jsem na to vůbec nemyslel. Chodil jsem do soubojů a do sprintů bez jakéhokoliv bloku v hlavě a to je pro mne to hlavní.

Fanoušci po vás ohromně toužili. Ten zápas byl o tom, jestli nastoupíte, anebo ne.

V prvé řadě šlo o tři body. Vrátil jsem se, to je fajn. Pořád to ale nepřebíjí, kdybychom vstřelili gól a vyhráli. Přece jde o Baník a nejde o Milana Baroše.

Všichni baníkovci vnímají, že na hřišti Baníku je jakýsi bermudský trojúhelník, v němž si obnovili těžké zranění Jankulovski i Svěrkoš. Vy jste do něj nevstoupil. Schválně?

Tak na to jsem opravdu vůbec ani nepomyslel. Kdybych šel na hřiště s pocitem, že nejsem stoprocentně připraven a týmu nepomůžu, tak by to bylo zbytečné. Šel jsem na hřiště s tím, že mě nic nebolí, že chci pomoci. Mohl jsem dát i gól. Nemyslím na to, že se mohu zranit. Opravdu ne. Dobře vím, že se to stát může, ale v hlavě to nemám. O tom se přece rozhoduje někde tam nahoře.