Rubriky:

1. liga

Kritika rozhodčích sílí, Pelta však Damkovou podpořil

21. října 2014 17:15 - Praha

Šéfka komise rozhodčích Dagmar Damková má navzdory vzrůstající kritice plnou důvěru předsedy Fotbalové asociace České republiky Miroslava Pelty. Podporu jí vyjádřil na dnešním zasedání ligového shromáždění v pražském Edenu.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Výkony rozhodčích jsou pod palbou kritiky už delší dobu, zejména kvůli údajným chybám ve prospěch Plzně. Po nedělním utkání Mladá Boleslav - Plzeň, ve kterém rozhodčí Jaroslav Bílek neodpískal proti Viktorii penaltu a pomezní chybně kvůli ofsajdu zastavil brejk domácích, dokonce deník Sport vyzval Peltu k odvolání Damkové.

Pelta přesto na dnešním shromáždění šéfku rozhodčích, která je partnerkou kontroverzního funkcionáře a místopředsedy FAČR Romana Berbra, podpořil a žádný klub, ani Mladá Boleslav, proti tomu neměl námitky. "Ze situace kolem rozhodčích samozřejmě radost nemám, ale špatné zprávy prodávají noviny lépe než ty dobré," řekl na tiskové konferenci místopředseda FAČR Dušan Svoboda.

"Já k tomu měl jeden krátký komentář, protože si myslím, že z hlediska kvality rozhodčích se nemáme za co stydět a v Evropě patříme k nadprůměru," přidal Svoboda, ale současně dodal, že komise rozhodčích by přeci jen měla přehodnotit kritéria k nominaci na listinu rozhodčích.

"Myslím, že vedle kvality by měl rozhodčí mít také maximální důvěru všech zainteresovaných stran," uvedl Svoboda. "Problém a atmosféra, která tady v poslední době panuje, je právě o důvěryhodnosti a komise by měla tímto směrem přemýšlet. Je to ale hodně subjektivní vnímání a to si musí vyhodnotit ti, kteří rozhodčí na listinu a k zápasům nominují," prohlásil.

Liga bude mít nového šéfa, Lubase nahradí Bárta

První liga bude mít po 24 letech nového šéfa. Z čela oddělení profesionálních soutěží FAČR totiž na konci roku odejde Ivo Lubas a nahradí ho generální sekretář jabloneckého klubu Tomáš Bárta. Změnu dnes odsouhlasilo ligové shromáždění, ale ještě ji musí formálně posvětit výkonný výbor.

"Vždycky jsem říkal, že nehodlám ve funkci sedět dvacet let a bránit progresu. Každý takový signál může být jen pozitivní," řekl na tiskové konferenci Lubas, který však bude ještě nějakou dobu působit jako Bártův poradce. "Není to jednoduchá práce, takže ho nemůžeme hodit do studené vody, aby se utopil," přidal.

Podle místopředsedy FAČR Dušana Svobody prošel čtyřicetiletý Bárta náročným schvalovacím procesem, protože zástupci klubů si mysleli, že jde o člověka dosazeného šéfem asociace a majitelem Jablonce Miroslavem Peltou. "Proto jsem rád, že nakonec ligové shromáždění můj návrh podpořilo. Chtěl jsem, aby to byl někdo se zkušenostmi z klubu a jazykovými znalostmi," uvedl.

"Když bude mít Tomáš poloviční životnost jako Ivo Lubas, tak to bude fantastické," přidal Svoboda na adresu bývalého brankáře, který má na kontě i devět prvoligových zápasů za Liberec.

ČTK

Měla by Damková odejít z funkce šéfky rozhodčích?

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..