Liberec nadále vládne fotbalové lize

Fotbalisté Liberce vyhráli ve čtvrtém kole Gambrinus ligy v Jihlavě 2:0 a nadále vévodí tabulce nejvyšší fotbalové soutěže. Severočeši zatím neztratili v soutěži ani jeden bod a v tabulce mají před svými pronásledovateli tříbodový náskok. Poprvé v novém ročníku prohrála Příbram, kterou porazily Blšany 1:0.

Fotbalisté Liberce zvítězili i ve čtvrtém utkání letošního ročníku první ligy. Severočeši si stoprocentní bilanci udrželi i po nedělním duelu na půdě nováčka z Jihlavy. O výhru 2:0 postarali útočník Zbyněk Pospěch a záložník Ivan Hodúr.

První porážku rozehraného ligového ročníku za sebou mají fotbalisté Marily Příbram, kteří v neděli podlehli na trávníku Chmelu Blšany 0:1. O zisku tří bodů pro Severočechy rozhodl už ve 30. minutě utkání záložník Jiří Bílek, pro kterého to byla první ligová branka v kariéře.

Jablonec porazil 3:1 nováčka z Plzně, když všechny góly padly až ve druhém poločasu. Dobrou pozici v tabulce drží i Teplice, které se díky brankám Maška a Varadiho radovali z výhry nad Zlínem 2:1.

Slavia nestačila v Olomouci na Sigmu

Fotbalisté Olomouce dokázali otočit nepříznivý průběh zápasu proti Slavii a v utkání 4. kola zvítězili 4:3. O své výhře Hanáci rozhodli po přestávce a klíčem k úspěchu byl střídající Rojka, který dvě branky vstřelil a na jednu přihrál. Hostům se nepodařilo napravit pohárové selhání s Anderlechtem a v ligové tabulce se propadli do druhé poloviny.

Bojovnost a vysoké herní nasazení vynesly fotbalistům Slovácka první letošní vítězství nad nováčkem soutěže Mostem. Severočeši vedli po brance Pilaře, za Slovácko vyrovnal Malár a rozhodující gól na 2:1 zaznamenal deset minut před koncem Ivana.

Místo pohárových ambicí procházejí fotbalisté Baníku Ostrava hned na začátku sezony očistcem nezdarů. Účastníka prvního kola Poháru UEFA v sobotu na Bazalech vyškolila Mladá Boleslav, která hrubých chyb v ostravské obraně využila k přesvědčivému vítězství 3:1. Baník se za bídný výkon dočkal pískotu rozladěných fanoušků a trenéra Jozefa Jarabinského pravděpodobně čekají perné dny, v nichž se může řešit jeho další setrvání ve funkci.