Teplice v závěru přetlačily oslabenou Plzeň

TEPLICE-tv

V dohrávce 6. kola Gambrinus ligy téměř překvapil nováček z Plzně domácí Teplice. Západočeši díky gólu Martina Filla z 27. minuty dlouho sahali po vítězství, přestože téměř hodinu hráli bez vyloučeného Zakopala. Devět minut před koncem ale vyrovnal sporným gólem Tomáš Hunal a v poslední minutě si dal vlastní branku Martin Knakal.

Do vedení mohli jít na začátku hosté, Bednář ale v 9. minutě netrefil centr Bartesky po faulu na pronikajícího Filla. Teplice odpověděli po čtyřech minutách, útočník Mašek nasadil jesličky plzeňskému obránci a střílel Jirsák. Pod tlakem nemířil dostatečně přesně.

Teplice byly aktivnější, snahy Plzně brzdila nepřesná rozehrávka ve středu hřiště. Další trefu ve své zatím produktivní sezóně mohl přidat v 21. minutě Pavel Verbíř. Zkušený domácí harcovník ale nedokázal usměrnit centr do odkryté branky Západočechů.

Plzeň se radovala z úvodní trefy ve 27. minutě, když využila třetí rohový kop v krátkém sledu. Po centru Bartesky se míč nešťastně odrazil od Karla Rady a nepokrytý Michal Fillo pohotově poslal Plzeň do vedení.

Zakopal hasil chybu brankáře Muchy

Ve 36. minutě se hrubě nepovedl odkop brankáři Plzně Muchovi a obránce Jan Zakopal musel průniku Maška zabránit nedovoleným zákrokem. Inkasoval žlutou kartu a protože už byl předtím napomínán, zamířil po červené kartě do sprch.

Trenér hostí Michálek okamžitě nahradil útočníka Vágnera obráncem Radou. Plzeň byla v deseti pod tlakem, Teplice měly ještě do přestávky několik dobrých příležitostí k vyrovnání. Neujala se ale ani jedna z nich a do šaten šli Západočeši s jednobrankovým náskokem.

Teplice pokračovaly v náporu i po přestávce, kouč Mareček poslal do hry dalšího útočníka Fenina. Vyrovnat mohl v 52. minutě Rilke, tutovku mu chytil Mucha a napravil tak svoji chybu, vedoucí k vyloučení Zakopala.

Plzeň odolávala tlaku Teplic do 81. minuty

Tlak Teplic byl v druhé půli značný, domácí často stříleli a vyrovnání viselo ve vzduchu. Plzeň ale trpělivě bránila a sbírala vteřinky. V 72. minutě ale opět chyboval Mucha, když nedokázal stáhnout ze vzduchu centr. Míč se dostal k Rilkemu, který střelou přes hlavu trefil břevno.

Plzeň měla několik brejkových příležitostí ke zvýšení skóre, nevyužila ani jedinou. A Teplice trestaly. Devět minut před koncem si obránce Tomáš Hunal naskočil na rohový kop a hlavou vyrovnal. Plzeňští vehementně protestovali. Domnívali se, že gólman Mucha míč zachytil ještě před brankovou čárou.

Západočeši nadějně rozehrané utkání nedotáhli ani do remízového konce, v poslední minutě zápasu si po střele Saboua dal vlastní gól Martin Knakal. Plzeň v Teplicích ještě nikdy v historii samostatné české ligy nevyhrála, naposledy na Stínadlech získala bod před více než osmi lety. V pondělí byla k výhře blízko, nakonec po statečném výkonu v oslabení ze Stínadel odjíždí s prázdnou. Teplice vyhrály 2:1.

Mareček ocenil vytrvalost svých hráčů

Teplický kouč Vlastislav Mareček si po infarktovém duelu s Plzní cenil hlavně toho, že jeho svěřenci šli za vítězstvím až do posledních vteřin. "Znovu se ukázalo, že mužstvo je odolné psychicky a umí se vyrovnat s tlakem, který je na něj vytvořený," řekl Mareček novinářům.

"Nepředvedli jsme sice výkon podle našich představ, ale nezlomilo nás to a výhru tentokrát doslova vydřeli. Cením si toho, že se kluci prali až do úplného konce," dodal Mareček.

Před utkáním s Plzní prý měl z utkání jisté obavy. "Plzeň je velkým oživením ligy a navíc má dobře propracovanou obranu. Dnes jsme se hodně trápili, ale prokázali jsme velkou vůli," uvedl Mareček.

Plzeňští byli po utkání hodně smutní. Hlavně kvůli tomu, že měli zápas výtečně rozehraný. "Velmi dobře jsme do zápasu vstoupili, navíc se nám povedlo jít do vedení a byli jsme vyrovnaným soupeřem," řekl plzeňský kouč Zdeněk Michálek.

Za klíčový okamžik označil Zakopalovo vyloučení v 36. minutě. "Pak už byli domácí pány na hřišti. Zatlačili nás do hluboké defenzivy," dodal Michálek.

FK Teplice - Viktoria Plzeň 2:1 (0:1)
Branky: 81. Hunal, 90. vlastní M. Knakal - 27. Fillo. Rozhodčí: Adámek - Filgas, Goňa. ŽK: K. Rada - M. Knakal, Zakopal, Barteska, V. Procházka, Limberský, Pilař, T. Rada. ČK: 36. Zakopal. Diváci: 3015.
Teplice: Poštulka - Kaufman (46. Fenin, 78. Benát), K. Rada, Hunal, Krmaš - Doležal, Jirsák (69. Kowalík), Sabou, Verbíř - Mašek, Rilke. Trenér: Mareček.
Plzeň: Mucha - M. Knakal, V. Procházka, Zakopal, Smola - Fillo (58. Kousal), R. Pilař, Barteska, Limberský - Vágner (39. T. Rada), A. Bednář (84. Smejkal). Trenér: Michálek.