Rubriky:

1. liga

Griga: Nechci být jen tím novým koštětem

17. října 2005 08:40

Úspěšnou premiéru na lavičce Sparty si o víkendu odbyl trenér Stanislav Griga. Jednoznačná výhra nad fotbalisty Blšan vrátila do řad příznivců letenského klubu optimismus, nový kouč to ale nepřeceňuje. "Vítězství musíme potvrdit v těžkých zápasech, které nás čekají," uvědomuje si Griga tenkou hranici mezi úspěchem a neúspěchem.

 

ARCHIV

Mužstvo předvedlo pohledný fotbal, střílelo góly, vás na Letné vítal transparent a diváci skandovali vaše jméno. Může si nový trenér přát lepší premiéru?
To je vždycky příjemné, ale přízeň fanoušků nepřeceňuji. Může trvat jen do úterý. Vítězství musíme potvrdit v těžkých zápasech, které nás čekají. Lidé rychle zapomínají.

Byl jste před utkáním nervózní?
Spíš jsem byl zvědavý, jak mužstvo zápas a vůbec situaci zvládne. Dali jsme poměrně brzy dva góly, mužstvo se uklidnilo, zavládla určitá euforie. Výhrady mám k defenzívě.

Podrobnosti z utkání Sparta - Blšany najdete zde.

Po svém příchodu na Letnou jste řekl, že musíte nejprve stanovit diagnózu a zahájit léčbu. Jste s léčbou spokojený?
Mužstvo bylo v útlumu, někdy pomůže nová tvář, jiná slova, jiný trénink a pořádek. Hráči ožijí a začnou si věřit. Je to souhrn maličkostí. Nerad bych, aby to bylo jen na jeden zápas, jak se říká, nové koště dobře mete. Tím nechci být. Důležité v tuto chvíli je, že v kabině vládne dobrá atmosféra.

Jaký největší problém jste musel tento týden řešit?
Žádný. Mužstvo nebylo v rozkladu, ale hodně naštvané, že se mu nedaří. Souhlasil jsem s hráči, že se to musí zlomit. Hodně jsem si s nimi povídal, dělal si obrázek.

Sparta opět hrála hodně po křídlech, to byl záměr?
Ano, když jsme analyzovali, co bychom do naší hry chtěli implantovat, na co mají hráči potenciál, bylo to právě ono. Využít ofenzívních schopností krajních obránců Pospěcha s Kadlecem v součinnosti s krajními záložníky Kiselem a Poláčkem. Na tom chceme stavět, ale máme také co zlepšovat, především v defenzívě.

Několikrát jste vyběhl na kraj technické zóny a dával hráčům pokyny. Neplnili vaše příkazy?
Věděl jsem, že hráči mají velkou motivaci. Chtěl jsem být živý, aby byli živí i oni. Mužstvo má ještě návyky, které chci odstranit, ale to nějaký čas potrvá.

Karel Felt, Sport.cz, Právo

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..