Rubriky:

1. liga

Disciplinárka potrestala Spartu pokutou 50 tisíc korun

21. května 2015 16:43 - Praha
(Aktualizováno: 21. května 2015 17:06)

Disciplinární komise Fotbalové asociace ČR potrestala Spartu Praha pokutou 50 tisíc korun za chování fanoušků v zápase s Plzní. Letenský klub pyká za to, že diváci házeli předměty na kapitána hostů Davida Limberského a způsobili přerušení utkání.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Letenské publikum Limberskému nadávalo prakticky po celý zápas a v druhé půli k plzeňskému kapitánovi přilétly nejrůznější předměty, především zapalovače. Disciplinárka při rozhodování o výši pokuty přihlédla k tomu, že se sparťanští příznivci nevhodně chovali také v předchozím duelu v Mladé Boleslavi.

Letenští fanoušci nemohou Limberskému zapomenout situace z podzimu 2012. Reprezentační levý obránce nejprve nafilmoval penaltu, díky níž Plzeň porazila rivala 1:0, a poté se navíc vyjádřil ve smyslu, že nechápe rozčarování Pražanů, kterým podle něj v minulosti právě rozhodčí pomohli k mnoha titulům.

Pokutu 40 tisíc korun dostala Ostrava za chování části fanoušků při utkání v Hradci Králové. Slavia pak za stejný prohřešek v duelu s Duklou zaplatí 20 tisíc, komise zároveň přihlédla i k utkání Pražanů v Příbrami.

Ljevakovič v sezóně dohrál

Disciplinárka naopak upustila od potrestání Plzně, Slovácka a Brna a vysvětlila to nízkou intenzitou přestupků. A také zastavila řízení s Hradcem Králové kvůli utkání s Ostravou. Naopak s Teplicemi bude komise řešit nedostatečnou pořadatelskou službu a chování části fanoušků při domácí odvetě semifinále Poháru FAČR s Libercem.

Disciplinárka zastavila činnost na tři kola teplickému Admiru Ljevakovičovi za dvanáctou žlutou kartu v ligovém ročníku. Sezóna už skončila také královéhradeckému Pavlu Černému, který po osmém napomenutí přijde o zbylá dvě kola.

Jedno kolo za čtvrtou žlutou kartu v sezóně si odpykají brněnský Miroslav Keresteš, mladoboleslavský Daniel Bartl, jablonecký Ján Greguš a Jan Mikula z pražské Slavie.

V druhé lize si zbylá dvě kola nezahraje za osm žlutých karet ústecký Jan Martykán. O polovinu nižší trest za čtyři napomínání čeká opavského Davida Mikulu, Petra Zapalače s Pavolem Ilkem z Frýdku-Místku, sokolovské Zbyňka Vondráčka s Jakubem Blažkem, pardubického Adama Fouska, zlínského Tomáše Poznara, Aleše Nešického z Táborska, žižkovského Josefa Bazala a třineckého Miroslava Cepláka. Ten navíc pyká také za vyloučení stejně jako sokolovský František Dřížďal a vlašimský Jakub Štochl, kteří si po červené kartě jeden duel nezahrají.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..