Rubriky:

1. liga

Potvrzeno: Korytář novým koučem Baníku Ostrava

11. června 2015 15:54 - Ostrava

S novým hlavním koučem vstoupí v příštím týdnu fotbalisté ostravského Baníku do přípravy na novou prvoligovou sezónu. Vedení klubu podle předpokladů odvolalo Petra Frňku, kterého vystřídal dosavadní kouč baníkovské juniorky Radomír Korytář.

 

fcb.cz

Korytář na lavičku prvoligového Baníku Ostrava usedne potřetí v kariéře, poprvé ale oficiálně jako hlavní kouč. Poprvé Baník vedl v posledním kole sezóny 2012/2013, kdy nahradil odvolaného Martina Pulpita, podruhé trénoval A-tým společně s Martinem Svědíkem, Tomášem Bernádym a Radkem Slončíkem v podzimní části nedávno skončené sezóny.

Ovšem vzhledem k tomu, že Korytář ani Svědík neměli vystudovanou trenérskou licenci, byl oficiálně hlavním trenérem vedoucí mužstva Tomáš Bernády. A i když společně dovedli mladé družstvo Ostravy na pátou příčku po podzimní části, ostravský management nepochopitelně přivedl k týmu nového kouče Frňku z druholigového Táborska.

Pod jeho vedením se po podzimu pátý Baník propadl na 13. příčku Synot ligy, když na jaře vyhrál pouze dva zápasy, v devíti zápasech nevstřelil gól a získal pouhých jedenáct bodů. Tedy rovnou polovinu toho, s čím Ostrava ukončila podzimní část.

„Jedním z hlavních rysů rukopisu trenéra Korytáře je trpělivá práce s mladými hráči. V minulosti už několikrát prokázal odvahu dávat v nejvyšší soutěži šanci odchovancům klubu, jejichž fotbalové dovednosti velmi dobře zná díky předchozímu vedení juniorského celku Baníku. Právě z něj se v posledních letech na ligový trávník dostali hráči jako Jiří Pavlenka, Tomáš Vengřinek, Filip Kaša, Jakub Šašinka či bývalí hráči Baníku Jan Baránek a Patrizio Stronati. Radomír Korytář je nyní už držitelem nejvyšší trenérské licence UEFA PRO, jejíž studium úspěšně zakončil v lednu letošního roku," uvedla mluvčí Baníku Regina Jandová.

S trenérem Korytářem se Sport.cz nepodařilo spojit, podle informací z klubu je nyní na dovolené v zahraničí. Baník zahájí letní přípravu na novou sezónu pod vedením nového kouče 19. června v areálu ZŠ Z. Šoupala v Ostravě-Porubě.

Jiří Tomaškovič, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..