Jablonec - Slovan 3:2Wágner vystřílel Jablonci pohár v Čelákovicích, Baroš skóroval proti Bohemce

Ministerský pohár si z Čelákovic odvezli fotbalisté FK Jablonec. Ve finále sice prohrávali s obhájcem trofeje Slovanem Bratislava už 0:2, ale dvě trefy Tomáše Wágnera a jedna Stanislava Tecla, tedy čerstvých posil z Plzně, zápas otočily a Peltovi Galacticos mají první trofej nové sezóny. Na turnaji v Benátkách nad Jizerou slavila Mladá Boleslav, které k finálové výhře 4:2 nad Bohemians Praha 1905 pomohl i Milan Baroš. Při premiéře v novém dresu mu na gól stačily necelé dvě minuty.

Jablonecká posila Tomáš Wágner (vlevo) oslavuje gól na 3:2 v utkání proti Slovanu Bratislava během čelákovického turnaje.

„Nejprve se musíme sehrát s novými spoluhráči, pak se uvidí, co bude dál. Příprava je na začátku, zatím to není ono," konstatoval po prvním utkání Wágner, který se proti Zbrojovce neprosadil, stejně jako jeho kolega Tecl. Na hrotu se nedařilo ani Martinu Doležalovi, takže o zásah se postaral dělovkou Nermin Crnkič. Brňané vyrovnali v posledních vteřinách zápasu (hrálo se 2x40 minut), ale jejich penaltovou bídu zahájil Pavel Zavadil, a ta pak pokračovala, i když Severočeši také dvě neproměnili.

Slavii v prvním zápase rozstřílel bratislavský Slovan. „V první půli nám trvalo, než jsme se rozběhali, ve druhé to bylo lepší, ale nedali jsme góly," konstatoval kysele kouč Dušan Uhrin mladší, na kterého se přijel podívat i jeho slavný otec. „O tom, co nám chybí, nebudu hovořit. Co se týká Milana Škody, nehraje tady, protože dostal dva dny volno. Nic jiného za tím nehledejte, nikam neodchází," dodal mladší z Uhrinů. Jeho slova doprovodil slávistický kanonýr mlčením...

V utkání o třetí místo Slavia zabrala a vyhrála, když Zbrojovka nastoupila bez svého kapitána Pavla Zavadila a bylo to znát. „Mladí kluci si už musí umět poradit, ale já tu roli lídra týmu rád plním," přiznal sedmatřicetiletý záložník, bez jehož myšlenek a přihrávek jsou mladší spoluhráči bezradní.

Mediálními partnery turnaje byly Sport.cz a Právo.

Boleslav si zastřílela

V Benátkách si zastřílela Mladá Boleslav, která nejprve porazila exligový Hradec Králové vysoko 5:0. Dvěma góly k tomu přispěl Bartl, trefili se také Křapka, Magera a Klobása. Ve finále pak středočeský tým přidal další čtyři góly do sítě Bohemians 1905.

O první branku se hned ve druhé minutě postaral Baroš, který nastoupil poprvé od přestupu z Ostravy. Mezi střelce se zapsali také Zahustel, Chramosta a Bartl, jenž se podělil s Bartkem z Bohemians o roli nejlepšího střelce turnaje. Oba dali po třech gólech.

Liberec v premiéře pod trenérem Jindřichem Trpišovským vyhrál 2:0 nad Táborskem. Naopak Teplice s druholigovým Varnsdorfem prohrály 2:3, když jim nevyšel druhý poločas. Prohrála také Ostrava, která při premiéře nového kouče Radomíra Korytáře nestačila na Cracovii Krakov 1:3. Jediný gól Baníku dal v závěru Zapata.

Nováček z Olomouce otestoval formu ve dvojutkání, když nejprve remizoval 1:1 se Senicí a následně přehrál Gliwice 4:1. Druhý nováček ze Zlína podlehl Myjavě 1:2. Dukla porazila slovenského mistra Trenčín 2:1 góly Néstora a Jeřábka.

Přípravný turnaj v Benátkách nad Jizerou
Bohemians Praha 1905 - Příbram 3:2 (1:1)
Branky: 52. a 58. Bartek, 18. Brak - 40. Suchan z pen., 68. Fořt.
Bohemians 1905 - I. poločas: Zlámal - Kluk, Brak, Škerle, Košata - Vukadinovič, Jindřišek, Jirásek, Mosquera - Blecha - Schick.
II. poločas: Zlámal - Pauschek, Žaloudek, Šmíd, Šírl - Fotr, Hubínek, Jarolím, Bartek - Čížek - Moravec. Trenér: Pivarník.
Příbram - I. poločas: Kočí - Rys, Hájovský, Tregler, Divíšek - Štípek, Suchan, Pilík, Hnaníček, Končal - Bednář.
II. poločas: Kočí - Kim, Holý, Tregler, Divíšek - Mareš, Barák, Fillo, Krameš, Blažek - Fořt. Trenér: Tobiáš.
Mladá Boleslav - Hradec Králové 5:0 (2:0)
Branky: 46. a 69. Bartl, 15. Křapka, 31. Magera, 72. Klobása.
Ml. Boleslav - I. poločas: Šeda - Kysela, Křapka, Kúdela, Mendy - Ščuk, Rada - Zahustel, Magera, A. Čermák - Chramosta.
II. poločas: Šeda - Bořil, Vraštil, Koch, Fabián - Milla, Šisler - Pajer, Malpon, Bartl - Klobása. Trenér: Jarolím.
O 3. místo:
Příbram - Hradec Králové 3:2 (2:0)
Branky: 5. Rys, 34. Štípek, 62. Fořt - 57. vlastní Rys, 70. Vaněček.
II. poločas: Krček - Kim, Hájovský, Tregler, Rys - Mareš, Krameš, Fillo, Barák, Blažek - Fořt. Trenér: P. Tobiáš.
Finále:
Mladá Boleslav - Bohemians Praha 1905 4:2 (2:1)
Branky: 2. Baroš, 40. Zahustel, 48. Chramosta, 64. Bartl - 25. Schick, 50. Bartek.
Ml. Boleslav - I. poločas: Veselovský - Kysela, Křapka, Kúdela, Mendy - Zahustel, Rada, Ščuk, Čermák - Baroš, Magera.
II. poločas: Veselovský - Bořil, Vraštil, Šisler, Koch - Bartl, Milla Malpon, Kocourek - Klobása, Chramosta. Trenér: Jarolím.
Bohemians - I. poločas: Dočekal - Kluk, Škerle, Brak, Šírl - Žaloudek, Jindřišek - Mosquera, Blecha, Vukadinovič - Schick.
II. poločas: Dočekal - Pauschek, Žaloudek, Šmíd, Košata - Bartek (72. Blecha), Hubínek, Jirásek, Čížek, Vukadinovič (57. Fotr) - Moravec. Trenér: Pivarník.
Přípravný turnaj v Čelákovicích (2x40 minut):
Slavia Praha - Slovan Bratislava 1:4 (0:2)
Branky: 58. Červenka - 71. a 80. Kubík, 4. Mészáros, 26. Štefánik.
Sestava Slavie:
I. poločas: Berkovec - Švec, Latka, Bílek, Dostál - Mičola, Souček, Hrubý, Černý - Piták - Diop.
II. poločas: Berkovec - Švec, Bílek, Deli, Dostál - Kenija, Baéz, Hrubý, Černý (62. Bazal) - Voltr, Červenka. Trenér: Uhrin ml.
Jablonec - Brno 1:1 (1:0), pen. 3:2
Branky: 35. Crnkič - 80. Pašek.
Jablonec - I. poločas: Hrubý - Romera, Pernica, Drozd, Mišůn - Hübschman, Rossi - Crnkič, Pospíšil, Mihálik - Wágner.
II. poločas: Hrubý - Romera (60. Kysela), Kubista, Beneš, Novák (69. Breda) - Hübschman, Greguš - Tecl, Pospíšil, Crnkič (60. Jakovlev) - Doležal. Trenér: Šilhavý.
Brno: Melichárek - Lacko, Malík, P. Buchta, Keresteš - Lutonský, Chrien (41. Škoda), Zavadil, R. Buchta - Klán (58. Čtvrtníček), Vávra (58. Pašek). Trenér: Kotal.
O 3. místo:
Slavia Praha - Zbrojovka Brno 2:0 (1:0)
Branky: 11. Mičola, 44. Bazal.
Slavia: Rakovan (41. Hrubeš) - Mikula, Latka (61. Kodr), Deli (52. Souček), Fialka - Mičola (41. Prošek), Boudjemaa, Piták (64. Hrubý), Bazal (53. Mysliveček) - Fotr (52. Diop), Voltr (41. Červenka). Trenér: Uhrin ml.
Brno: Veselý (41. Doležal) - Malín, Přichystal, Weber, Sedlo - Lutonský (55. Chrien), Slančík, Pašek, Moukanza - Čtvrtníček, Škoda. Trenér: Kotal.
Finále:
Jablonec - Slovan Bratislava 3:2 (0:1)
Branky: 49. a 74. Wágner, 68. Tecl - 23. Priškin, 45. Zrelák.
Jablonec: Hrubý - Romera (67. Breda), Pernica (50. Pospíšil), Kysela, Mišůn - Kubista, Rossi, Greguš - Tecl, Doležal (42. Wágner), Crnkič. Trenér: Šilhavý.
Přípravné fotbalové utkání v Luhačovicích
Myjava - Zlín 2:1 (1:1)
Branky: 30. Kóňa, 85. Sládek - 39. Poznar.
Sestava Zlína:
I. poločas: Dostál - Pazdera, Hájek, Motal, Matějov - Castaner, Malý, Holík, Bartolomeu - Jordan, Poznar.
II. poločas: Adamuška - Hlobil, Hubáček, Carlos, Blanař - Holík (69. Motal), Červenka, Hradil, Višněvský - Železník, Benčík. Trenér: Páník.
Přípravné fotbalové utkání v Nymburce
Liberec - Táborsko 2:0 (1:0)
Branky: 19. Ndiaye, 71. Luckassen.
Sestava Liberce:
I. poločas: Hroššo - Coufal, Pimpara, Pokorný, Fleišman - Sus, Pavelka, Sackey, Ndiaye - Bakoš, Šural.
II. poločas: Lukáš - Mudra, Hovorka, Karišik, Bartošák - Habojič, Folprecht, Novotný, Bláha, Hadaščok - Luckassen. Trenér: Trpišovský.
Přípravné fotbalové utkání
Dukla Praha - AS Trenčín 2:1 (1:0)
Branky: 6. Néstor, 80. Jeřábek - 48. Guba.
Sestava Dukly: Chudý (46. Rada) - Jeřábek, Štetina, Miloševič (72. Jurendič), Vrzal (46. Vojkovič) - Považanec (68. Čajič), Koval (46. Marek Hanousek), Gedeon (68. Daniel Tetour) - Néstor (46. Krmenčík), Beauguel (84. Manzia), Berger (72. Mareš). Trenér: Kozel.
Přípravné fotbalové utkání ve Slatinicích
Sigma Olomouc - FK Senica 1:1 (1:1)
Branky: 32. Ordoš - 45. Pavlík.
Sestava Olomouce: Buchta - Hála, Rajnoch, Šindelář, Malovič - Moulis, Ordoš, Cana, Falta (74. Blaha), Zahradníček (74. Richter) - Chorý. Trenér: Kalvoda.
Sigma Olomouc - Piast Gliwice 4:1 (4:1)
Branky: 17. a 39. Ševčík, 6. Navrátil, 12. Plšek - 32. Barisič.
Sestava Olomouce: Blaha - Štěpán, Štěrba, Bystroň, Vepřek - Zorica, Plšek, P. Ševčík, Kalvach, Navrátil - Vašíček. Trenér: Kalvoda.
Přípravné fotbalové utkání v Dubí
Teplice - Varnsdorf 2:3 (1:0)
Branky: 25. Kapolongo, 90. Vondrášek - 52. z pen. a 69. Martan, 68. Jurča.
Sestava Teplic: Slavík - Dramé, Lüftner, Jablonský, Urma - Vondrášek, Ljevakovič, Vachoušek (58. Mozol), Chukwuma (68. Polanský) - Kapolongo, Potočný (65. Jindráček). Trenér: Vavruška.
Cracovia Krakov - Baník Ostrava 3:1 (3:0)
Branky: 4. vlastní Frydrych, 17. Cetnarski z pen., 41. Szewczyk - 84. Zapata.
Ostrava - I. poločas: Budinský - Vengřinek, Frydrych, Kaša, Helešic - Šichor, Bedecs - De Azevedo, Kukec, Alispahič - Dedič.
II. poločas: Budinský - Celba, Bedecs, Kouřil, Byrtus - Matěj, Foltýn - Pyclík, Mišák, Holzer - Alispahič (72. Zapata). Trenér: Korytář.