Rubriky:

1. liga

Hloupých chyb se musíme proti Kodani vyvarovat, varoval Šilhavý po vítězství

26. července 2015 22:53 - Příbram

Jablonec zvládl šlágr úvodního kola Synot ligy v sobotu v Příbrami na jedničku. V duelu v minulé sezóně páté Příbrami s třetím Jabloncem dal tři góly a odvezl si tři body. „Výsledek je výborný, ale inkasovali jsme po hloupých chybách a těch se musíme ve středu v úvodním utkání třetího předkola Evropské ligy s Kodaní vyvarovat,“ přiznal jablonecký kouč Jaroslav Šilhavý.

 

LFA

Co pro vás tři body z Příbrami znamenají?
Hodně moc a jsem opravdu velmi rád, že jsme vyhráli. Příbram ukázala kvalitu, i když se její kádr obměnil, je to těžký soupeř, body se odtud budou vozit velmi těžko. Každý začátek soutěže je důležitý, nám se povedl. Pro klid v týmu je to určitě dobře.

Nebál jste se, že domácí ještě vyrovnají?
Bál... My jsme to domácím ale usnadnili našimi hloupými chybami poté, co jsme dvakrát vedli o dva góly. Nakonec byl zápas otevřený do závěrečného hvizdu. Zvládli jsme ho a vezeme tři body, to je nejdůležitější.

Čím si vysvětlujete, že ve vzájemných zápasech padá hodně gólů?
Oba týmy chtějí hrát útočný fotbal. Příbram z nás měla tentokrát určitý respekt, bránila od půlící čáry, čekala na nás. Dokázala si také vytvořit šance.

Jablonec by se měl vklínit mezi Spartu a Plzeň v boji o titul. Berete tuto roli?
Nic jiného nám ani nezbývá, ale o titulu nemluvíme.

Může toto vítězství ovlivnit vstup do evropských pohárů?
Věřím, že pozitivně. Rozdíl je v tom, že v lize to byl první krůček, když se nepovede, máte víc šancí na reparát. V pohárech je to tvrdší, tam jsou jen dva pokusy a hraje se v ještě větším tempu. Musíme se do něj dostat rychleji, než v lize.

Jak jste byl spokojen s posilami. Karavajev i Wágner dali gól, Tecl na vítězný nahrál...
Jsem spokojený, protože Wágner s Teclem potvrdili, že jsou velkými posilami naší ofenzívy. Oba jsou zkušení. Karavajev také ukázal kvalitu a navíc je schopný hrát na obou krajích obrany i ve středové řadě. My jsme potřebovali ofenzívu posílit. Wágner byl u dvou gólů, Tecl asistoval. Máme ještě Doležala, kterého také určitě využijeme. Dobře se uvedl i mladý Trávník.

Zvládne Jablonec rytmus dvou zápasů v týdnu?
Jsme na začátku sezóny, po fyzické stránce by to neměl být problém. Hráli jsme v sobotu, ve středu hostíme Kodaň, pak hrajeme v neděli a ve čtvrtek. Určitě ale budeme hráče točit. V týmu je několik zkušených borců, kteří tento rytmus znají a zvládli ho. Musíme si zvyknout na to, že v evropských pohárech je vše dynamičtější.

Nastoupil Jablonec v Příbrami v sestavě, s níž počítáte i proti Kodani, nebo chystáte nějaké změny?
Uvidíme... Máme nějaké šrámy, je možné, že dojde z tohoto důvodu ke dvěma změnám. Rozhodující bude momentální forma a zdravotní stav.

Karel Felt, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..