1. liga

Sparta nedala šanci nováčkovi ze Zlína. Plzeň opět klopýtla, ztratila se Slováckem!

9. srpna 2015 17:52 - Praha
(Aktualizováno: 9. srpna 2015 21:28)

Fotbalisté mistrovské Viktorie Plzeň mají po třech odehraných kolech Synot ligy na svém kontě jen čtyři body. Západočeši po neúspěšném boji o Ligu mistrů ztratili i v nedělním domácím utkání proti Slovácku, které navzdory početnímu oslabení uhrálo remízu 2:2. Naopak nezaváhala pražská Sparta, která porazila nováčka ze Zlína 3:0 a po víkendu je novým lídrem tabulky.

Vlastimil Vacek, Právo

Blbý týden se rázem proměnil v ještě horší. Nejdřív mistři padli na Dukle, potom senzačně i v odvetě s Maccabi Tel Aviv a navrch ještě nedělní remíza 2:2 se Slováckem, které hrálo takřka celou druhou půli v deseti bez vyloučeného stopera Hoffmana.

Viktoria přitom nezačala špatně, po krásné trefě Hořavy vedla a zdálo se, že tři body zůstanou ve Štruncových sadech. Jenže hosty nakopla trefa kanonýra Doška v druhé minutě nastavení první půle a nezastavilo je ani vyloučení Hoffmana. V 73. minutě se totiž prosadil Daníček a plzeňskou ostudu musel záhy alespoň hasit střídající Ďuriš, který tou dobou byl na hřišti jen několik desítek sekund. Remíza 2:2 je i tak pro mistrovský tým ztrátou.

Do čela tabulky se večer posunula Sparta Praha, která porazila zlínského nováčka 3:0. Ševci inkasovali poprvé v sezóně už v 6. minutě z pokutového kopu Dočkala, který potrestal Hájkův faul. Další penalta, tentokrát nařízená po souboji Poznara s Hušbauerem, přišla na konci prvního dějství. A Dočkal se opět trefil, takže Letenští šli do kabin se slušným náskokem 2:0.

Skóre zápasu uzavřel čtvrt hodiny před koncem domácí kanonýr David Lafata. Sparta získala ve třech ligových kolech sedm bodů a alespoň do pondělí vede tabulku. Liberec i Jablonec se v případě vítězství ve svých dohrávkách na Letenské bodově dotáhnou.

Plzeň - Slovácko 2:2
Branky: 21. Hořava, 75. Ďuriš - 45. Došek, 73. Daníček. ČK: 53. Hofmann (Slovácko).
Sparta - Zlín 3:0
Branky: 6. a 45. obě z penalty Dočkal, 75. Lafata.