Rubriky:

1. liga

Slavia si oddechla. Střelec Škoda se probral a zase dává góly

9. listopadu 2015 19:06 - Praha

Fotbalové Slavii by se už zase mělo dýchat lépe. Ve vršovickém derby s klokany sice jen remizovala (2:2), ale její kanonýr Milan Škoda se konečně probral. V sedmi předchozích ligových kolech dal jen jedinou branku, tentokrát nasázel hned dvě. A ke všemu svému bývalému mančaftu, do jehož sítě se po příchodu do Slavie netrefil ani jednou.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„To mě zase až tak nemotivovalo. Pro mě je podstatné, že jsem se konečně prosadil. A hned dvakrát. Moc nescházelo a mohl se mi podařit hattrick," připomínal situaci v poslední minutě, kdy se dral do šance a měl blízko k tomu, aby skóre otočil docela.

„Špatně jsem balón přebral. Ale hlavně, ,Boby´ Zlámal je výborný gólman. Pochytal toho v derby spoustu a Bohemku podržel," skládal poklonu brankáři klokanů, na němž hned několikrát ztroskotal.

„On je tím hráčem, kterému věřím mu až do devadesáté minuty. A dokonce i ,iksté´, co se hraje přes čas," nevyčítal mu slávistický trenér Uhrin ani zmařenou příležitost, která mohla dokonat obrat, ani dlouhou střeleckou odmlku.

Útočil i na hattrick

„Góly nedával proto, že jsme nehráli dobře a nepřipravovali mu takové možnosti, které potřebuje. Pro nás je ale naprosto klíčovým hráčem. Proti Bohemce to ostatně znovu potvrdil. Naše hra se zlepšila a on dal v tu ránu dvě branky a moc nechybělo a mohl z toho být hattrick."

Škoda v derby s klokany překročil první trefou hranici padesáti ligových gólů, druhou čtyři minuty před koncem, vykročil do druhé padesátky. K branám Klubu ligových kanonýrů mu jich chybí už „jen" čtyřicet devět... A kdyby šel namísto Pitáka na konci první půle na penaltu, mohl být ještě blíž.

„Penalty nikdy nekopu, protože na ty je prostě určený Piták a on v tu chvíli na hřišti byl a důvěru měl. A na stovku ligových branek už vůbec nemyslím, protože je ještě strašně daleko. Pro mě je důležité dávat góly. Hlavně takové, díky nimž budeme vyhrávat, což pro ty v derby s Bohemkou neplatilo. Brzy jsme prohrávali 0:2 a to nás uzemnilo," litoval Škoda bodů ztracených v derby se sousedy z Vršovic.

zp, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..