Rubriky:

1. liga

Šafarčík se loučil s hráči Baníku. Klub prý prodal

7. prosince 2015 09:37 - Ostrava
(Aktualizováno: 7. prosince 2015 09:54)

Poslední tým fotbalové Synot ligy bude mít brzy zřejmě nového majitele. Dosavadní boss Baníku Ostrava Petr Šafarčík podle informací Práva přišel ještě před posledním podzimním zápasem proti Spartě Praha (0:1) do kabiny mezi hráče a oznámil jim, že jde o jeho poslední utkání v roli předsedy představenstva klubu. Spekuluje se, že novým vlastníkem ostravského klubu by se měl stát podnikatel v dopravě z Havířova Václav Brabec.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Záměr najít movitého akcionáře oznámil Šafarčík už v průběhu podzimu. „Od samého začátku se víc než za majitele Baníku považuji za jeho krizového manažera, jehož posláním bylo klub zachránit a vytáhnout z nejhorší krize. To se povedlo. Pro Baník je ale nutné, aby měl akcionáře s mnohem lepším finančním zázemím, než mohu poskytnout já," řekl Šafarčík.

To se nyní zřejmě podařilo. K dohodě s podnikatelem Brabcem by mohlo dojít v nejbližších dnech, z postu předsedy představenstva by měl Šafarčík odstoupit na valné hromadě po Novém roce.

„Na valné hromadě bude vše ohledně odstoupení Petra Šafarčíka z postu předsedy představenstva oznámeno. Ovšem tento krok nemá žádnou souvislost s případnou změnou vlastníka. Že nebude předsedou představenstva, neznamená, že nebude po novém roce majitelem klubu. Jednání o příchodu nového investora stále probíhají," řekl Právu mluvčí klubu Tomáš Svoboda.

Šafarčík ale chtěl mít v otázce příchodu nového partnera jasno do konce roku 2015. „Tolik ran, které Baník na finanční úrovni v letošním roce utržil, by zamávalo s většinou prvoligových klubů. Pocítili jistou změnu sportovní politiky města, částečně nás postihly i výpadky některých sponzorů. Takto nám vypadlo zhruba 40 miliónů korun plánovaných příjmů. Navíc jsme museli v rámci několika soudních kauz rozdělit nemalé finanční zdroje, které máme uložené v soudních úschovách. To všechno se nám povedlo bez větších problémů ustát, ale i za cenu horších výsledků A týmu," řekl Šafarčík, který vlastní Baník od roku 2012, kdy jej odkoupil od Tomáše Petery s dluhy okolo sta miliónů korun.

Baník musel pod vedením Petra Šafarčíka opustit nevyhovující stadión na Bazalech a poprvé po padesáti letech míří k sestupu do druhé ligy. Se čtyřbodovým ziskem po 16. kolech se ještě žádný tým zachránit nedokázal.

tom, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..