Rubriky:

1. liga

Se Srníčkem se v rodném Bohumíně loučila rodina i mnoho osobností

5. ledna 2016 17:57 - Bohumín

S předčasně zesnulým bývalým fotbalovým brankářem Pavlem Srníčkem se dnes v rodném Bohumíně rozloučili jeho nejbližší. Přestože byl pohřeb určen hlavně pro rodinné příslušníky, opět dorazilo i mnoho fotbalových osobností, které nestihly poslední rozloučení pro veřejnost v pondělí ve Vítkovicích.

 

Jaroslav Ožana, ČTK

S bývalým gólmanem Newcastlu a Ostravy, devětačtyřicetinásobným reprezentantem a vicemistrem Evropy z roku 1996, který zemřel minulé úterý po devítidenním komatu ve věku 47 let, se ve smuteční síni na hřbitově v jeho rodném Starém Bohumíně rozloučily desítky lidí. Po půlhodinovém obřadu se průvod smutečních hostů vydal za vozem s rakví na poslední Srníčkovu cestu k jeho nedalekému rodnému domu, kde měl trenér sparťanských gólmanů i trvalé bydliště. Pochován bude na místním hřbitově.

K Srníčkově rakvi se kromě nejbližší rodiny a přátel přišli s kyticemi a věnci poklonit také spoluhráči z reprezentace Marek Jankulovski nebo Radoslav Látal, vedení Sparty v čele se sportovním ředitelem Jaroslavem Hřebíkem i zástupci fotbalové asociace.

Loučili se i hokejisté

Znovu se dostavilo i mnoho bývalých hráčů Baníku Ostrava včetně Vernera Ličky, Václava Svěrkoše či Jana Laštůvky. Z hokejistů do Bohumína přijeli František Černík s Markem Malíkem a až ze Švýcarska dorazil útočník Langnau Rostislav Olesz, kteří Srníčka znali z letních exhibičních akcí v týmu Pavla Kubiny.

"Stále jsem úplně zdrcen z toho, co se stalo. Jestli si někdo nezasloužil takový konec, pak právě Srňa. Úžasný a přátelský člověk, na kterého jsem se kdykoliv mohl obrátit, když jsem potřeboval pomoct s přípravou. Tohle budu skousávat hodně dlouho," řekl gólman Dněpropetrovsku Laštůvka, který se se Srníčkem sblížil během působení v Anglii.

Srníček zemřel poté, co ho při běhu ve Starém Bohumíně, jen pár metrů od jeho domu a místní nemocnice, fatálně postihla zástava srdce. Po devíti dnech v umělém spánku byl někdejší fotbalový reprezentant odpojen od přístrojů, protože vyšetření ukázala, že jeho mozek byl nevratně poškozen.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..