Bohemians - Vyšehrad 4:0Bohemians, Olomouc a Zlín postoupili do Final Four Tipsport ligy

Fotbalisté Bohemians 1905, Olomouce a Zlína zkompletovali čtveřici účastníků Final Four Tipsport ligy. "Klokani" na tradičním zimním turnaji vyhráli i třetí zápas, domácí Vyšehrad porazili jasně 4:0 a ovládli pražskou skupinu A. Olomouc po vítězství 3:0 nad Frýdkem-Místkem rovněž bez ztráty bodu opanovala skupinu D a Zlínu stačila k potvrzení prvenství ve skupině C remíza 1:1 s dalším týmem Olomouce.

Nová posila Bohemians 1905 obránce Peter Čögley.

Už dříve si postup do Final Four zajistila Mladá Boleslav. Vyvrcholení Tipsport ligy je na programu příští víkend na Vyšehradě, v sobotu se bude hrát semifinále a v neděli finále a duel o třetí místo.

Trenér Bohemians Roman Pivarník stejně jako v předchozích zápasech nasadil i proti druholigovému Vyšehradu do obou poločasů rozdílné jedenáctky. Hned v druhé minutě se po rohovém kopu prosadil Kolumbijec Jhon Mosquera, ale na další trefy čekalo několik stovek diváků až do závěrečné čtvrthodiny. Po pěkných akcích se dvakrát prosadil Filip Blecha a jednou Slovák Matúš Mikuš.

"Spokojenost, máme devět bodů. Chtěli jsme postoupit, protože potřebujeme ty dva zápasy s ligovými soupeři. Když už jsme se do Final Four dostali, budeme ho chtít vyhrát," řekl novinářům Pivarník.

Olomouc v domácí skupině D podobně hladce zdolala další druholigový celek Frýdek-Místek. Dvě branky vstřelil v první půli Tomáš Zahradníček a po pauze se trefil ještě Vojtěch Štěpán.

Zlínu stačila i potvrzení postupu ze skupiny C proti druhému týmu Sigmy v turnaji remíza 1:1. Bod zajistil favoritovi v 81. minutě Robert Bartolomeu, předtím Fastav za stavu 0:1 proti několika šancím Hanákům podržel brankář Dostál.

Na závěr skupiny se proti druholigovým soupeřům prvních výher v přípravě dočkaly Ostrava a Brno. Poslední tým nejvyšší soutěže Baník zdolal Znojmo 3:0 a Brno přehrálo Opavu 2:1. Naopak Jihlava jen remizovala 1:1 s Táborskem. Za Vysočinu ještě nehrála posila ze Slavie Radek Voltr.

Fotbalová Tipsport liga:
Skupina A (Vyšehrad):
Bohemians Praha 1905 - Slavoj Vyšehrad 4:0 (1:0)
Branky: 76. a 83. Blecha, 2. Mosquera, 81. Mikuš.
Sestava Bohemians:
I. poločas: Zlámal - Hašek, Škerle, Šmíd, Havel - Hradecký - Prošek, Hubínek, Čížek, Mosquera - Schick.
II. poločas: Fryšták - Čögley, Krch, Gajič, Havel - Hradecký (61. Blecha) - Acosta, Lulič, Jirásek, Bartek - Mikuš. Trenér: Pivarník.
Vysočina Jihlava - MAS Táborsko 1:1 (0:0)
Branky: 50. Vaculík - 66. Nešický.
Sestava Jihlavy:
I. poločas: Rakovan - Kukol, Kryštůfek, Tlustý, Mišůn - Štěpánek, Šulek - Fulnek, Marcin, Novotný - Klíma.
II. poločas: Hanuš - Koutek, Šourek, J. Krejčí, Urdinov - Hronek, Demeter - Batioja, Jungr, Vaculík - Klíma. Trenér: Hipp.
1.Bohemians Praha 1905330010:29
2.Vyšehrad21013:53
3.Táborsko30123:61
4.Jihlava20112:51
Skupina C (Vyškov):
Opava - Zbrojovka Brno 1:2 (0:1)
Branky: 47. Pyclík - 38. Zavadil, 76. Přichystal.
Sestava Brna: Martin Doležal II (46. Melichárek) - Timofejevs (46. Jakub Šural), Košťál (46. P. Buchta), Malík, Keresteš (46. Janoščin) - Zoubele (61. Weber), Weber (46. Frelih), Zavadil (45. Kučera), Lacko, Lutonský - Přichystal. Trenér: Kotal.
Branky: 67. a 77. Červenka, 73. Mičola.
Sestava Ostravy: Šrom - Dostál, Kaša, Honiš (46. Helešic), Lučič - Mondek (69. Vengřinek), Hrubý, Ježdík (27. Matěj), Holzer (69. Sukup) - Mičola (77. Foltyn) - Szotkowski (46. Červenka). Trenér: Petržela.
Frýdek-Místek - Sigma Olomouc 0:3 (0:2)
Branky: 10. a 42. Zahradníček, 60. Štěpán.
Sestava Olomouce:
I. poločas: Spurný - Hála, Rode, Šindelář, Vepřek - Moulis, Houska, Plšek, Petr, Zahradníček - Malec.
II. poločas: Spurný - Štěrba, Rajnoch, Radaković, Falta - Navrátil, P. Ševčík, Šindelář (72. Plšek), Štěpán - Yunis, Chorý. Trenér: Jílek.