Rubriky:

1. liga

Limberský ani další esa Plzně proti Klokanům nenastoupí. Do hry půjdou jiní hrdinové

3. března 2016 14:59 - Plzeň

Žádné ze jmen obvyklých opor neuvidí fanoušci Viktorie Plzně na dresech svých miláčků při zápase 21. kola nejvyšší fotbalové soutěže na domácím trávníku s Bohemians 1905. Za aktuálního ligového lídra nastoupí zcela netradiční fotbalová jedenáctka. Západočeský klub totiž nachystal výjimečný charitativní projekt.

FC Viktoria Plzeň

„Chceme představit zajímavé příběhy lidí z Plzeňského kraje, kterých je mnoho," vysvětlil Pavel Pillár, tiskový mluvčí Plzně. „Mezi námi žije spousta hrdinů, jejichž skutky zůstávají veřejnosti utajeny. Prostřednictvím fotbalu o nich chceme dát vědět široké veřejnosti," doplnil Adolf Šádek, generální manažer Plzně.

Každý z hráčů základní sestavy Západočechů tak ponese 12. března na dresu jméno jednoho z jedenácti vybraných lidí z Plzeňského kraje. Mezi nimi jsou například hasič Petr Svoboda, policistka Helena Háková či Jan Kalina, fanoušek věrný klubu už šedesát let.

„Tři osobnosti dodal pivovar, tři zástupci jsou z řad fanoušků a další jsme zvolili ve spolupráci s městem Plzeň a krajským úřadem," objasnil způsob výběru Pillár. Jedenáct osobností převezme po zápase dresy na památku, a protože sada bude obsahovat u každého jména dva trikoty, další půjde do dražby. „Druhý dres bude připraven na další charitativní využití," potvrdil Pillár. „Plzeňský pivovar navíc výtěžek z každého piva prodaného na stadiónu v den utkání věnuje oddělení urgentního příjmu Fakultní nemocnice Plzeň," doplnil plzeňský tiskový mluvčí.

Klub o celé akci informoval vedení Fotbalové asociace České republiky, které událost podpořilo. „Vlastně nejde ani o žádné porušení řádů, ale protože se jedná o první podobnou akci v zemi, raději jsme vše konzultovali," vysvětlil Pillár.

Zpestření v boji o titul

V plzeňské kabině má blížící se událost velký ohlas. „Uvědomujeme si, že je spousta lidí, kteří dělají velké věci a nikdo o nich nemluví," prohlásil plzeňský záložník Daniel Kolář. „Kluci se o celé akci v kabině hodně baví. Shodli jsme se, že jde o mimořádnou myšlenku a já jsem moc rád za podobnou akci, která myslí na fanoušky," říkal Karel Krejčí, trenér Západočechů.

Klub je připraven potisknout dres s jakýmkoliv číslem podle aktuálně vybrané základní jedenáctky. Ostatně o jména se v šatně svádí pomyslná „bitva". „Bereme vše jako velké zpestření v boji o titul. Já tedy zrovna dostal jméno přidělené a vybírat jsem si nemohl, ale ostatní kluci si podle příběhů vybírali," usmíval se Kolář.

Všichni chtěli ženské jméno

„Diskuze byla velmi živá. Jde o velmi originální nápad a musím říct, že každý se zajímal o konkrétní příběh spojený se jménem, které zřejmě ponese. Ale zatím se nic definitivně nerozhodlo. Nicméně skoro všichni chtěli hrát s ženským jménem," popisoval Kolář, jenž ponese jméno jednoho z nejvěrnějších plzeňských fanoušků Jana Kaliny.

„Já se s ním znám osobně. Dokonce za námi byl nyní v zimě při soustředění na Maltě. Tudíž příběh jména, které ponesu, mám zmáknutý," vypravoval Kolář, jenž nastoupí podruhé v kariéře s jinou jmenovkou. „Jako malý jsem na plácku za barákem nosil dres Crespa," vzpomínal na dětské fotbalové zážitky.

ram, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..