Rubriky:

1. liga

Grigovi při odletu chyběli Řepka a Johnsen

24. ledna 2006 13:01 - PRAHA

Fotbalisté Sparty Praha v úterý odcestovali na týdenní soustředění do španělského městečka Parador el Saller nedaleko Valencie, kde je čeká závěrečné ladění výkonnosti na jarní část sezóny. Svěřenci trenéra Stanislava Grigy tam sehrají nejméně čtyři přípravné zápasy se zahraničními soupeři. Ve výpravě ještě nebyl stoper Tomáš Řepka a útočník Frode Johnsen, o jehož příchodu na Letnou se jedná.

Výpravu do tepla za Pyrenejemi vedl poprvé v roli prezidenta klubu Jozef Chovanec. Další nové tváře se objeví ve sparťanském táboře během několika dnů. Za týmem ve čtvrtek vyrazí Tomáš Řepka, který se dnes vrací z Anglie, a předpokládá se také brzký příjezd norského útočníka Frode Johnsena. "Dokonce pro něho už vezeme i výstroj," uvedl mluvčí klubu Lukáš Přibyl.

Získá Sparta Frode Johnsena?
Hlasujte v anketě Sportu.cz!

Trenér Griga vzal dnes s sebou 23 hráčů včetně třetího gólmana Zlámala. Naopak už chybí David Bičík, který s Ondřejem Honkou zamířil na hostování do Plzně, přetlak stoperů, k němuž dojde po příchodu Řepky, odnesl návratem do kádru druholigové rezervy mladý Jan Šimůnek.

"Rád bych nazpátek vezl o dva hráče více," naznačil trenér Griga, že se už těší na příchody Řepky a Johnsena. Pro jaro prý počítá se zúžením kádru na 22 hráčů, někteří podle všeho ještě zamíří na hostování.

Cestují i zranění Sivok a Poláček

S týmem cestují také Tomáš Sivok, který zvažuje, že by si alespoň v posledním utkání pár minut poprvé po operaci kolena zahrál, a Tomáš Poláček, jenž doléčuje poraněný nárt.

Během soustředění čekají sparťany čtyři až pět zápasů, jejich přesný program a také soupeři se ještě dolaďují. Už ve středu 25. ledna ale vyzkouší formu Sparty chorvatské Dinamo Záhřeb, v jednání jsou také například zápasy s týmy, v nichž působí bývalí sparťané: se Salcburkem (Ježek a Lokvenc) či Šachtarem Doněck (Hübschman).

Předběžný program:
25. ledna: Sparta - Dinamo Záhřeb,
26. ledna: Sparta - Hercules, nebo Levante (2. šp. liga),
29. ledna: Sparta - Šachtar Doněck,
31. ledna: Sparta - Salcburk,
1. února: Sparta - Valencie.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..