Rubriky:

1. liga

Sparťani berou reprezentaci útokem. Vrba doplnil nominaci o tři další Římany

21. března 2016 08:59 - Praha
(Aktualizováno: 21. března 2016 09:44)

Spanilá jízda do čtvrtfinále Evropské ligy včetně velkého vítězství na hřišti Lazia Řím má pro Letenské další pozitivní následky. Kouč fotbalové reprezentace Pavel Vrba doplnil nominaci na zápasy se Skotskem a ve Švédsku o další tři sparťany Lukáše Marečka, Jakuba Brabce a Martina Frýdka.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Jak Pavel Vrba avizoval, po posledním ligovém kole dopsal poslední tři jména. Šanci dostávají shodně hráči pražské Sparty: záložníci Martin Frýdek s Lukášem Marečkem a střední obránce Jakub Brabec. Zatímco Frýdek už do reprezentace nahlédl loni na podzim v závěru úspěšné kvalifikace ME, ale start si zatím nepřipsal, Mareček s Brabcem jsou povoláni úplně poprvé v kariéře.

Všichni tři se budou hlásit na dnešním srazu v Praze, odpoledne bude národní tým poprvé trénovat na stadiónu Evžena Rošického na Strahově.

„O nominaci Frýdka, Marečka a Brabce rozhodly v první řadě jejich velmi dobré výkony v posledních zápasech na klubové scéně. Naše nadcházející zápasy jsou posledními před nominací na závěrečnou přípravou na EURO a také poslední možností, kdy můžeme určité věci vyzkoušet. Také proto jsme se rozhodli nyní vzít výše jmenované hráče," uvedl kouč Vrba.

Frýdek, Mareček i Brabec mají bohaté zkušenosti z mládežnických reprezentací. Frýdek a Brabec se společně představili na loňském ME do 21 v České republice, Mareček stejnou akci absolvoval už v roce 2011 v Dánsku, kde s českým týmem získal bronz.

Národní tým se se Skotskem střetne ve čtvrtek 24. března od 20:45 na pražské Letné, 29. března hrají Češi od 20:30 ve Švédsku ve Stockholmu.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..