Rubriky:

1. liga

Sparťanský lazaret vstupuje do kritické fáze sezóny

16. října 2016 08:48 - Praha

Devět borců mají na marodce, propastných devět bodů také momentálně ztrácejí na první Mladou Boleslav. V dnešní dohrávce 10. ligového kola tak fotbalisté pražské Sparty berou jen vítězství. Tím spíše, že doma hostí předposlední Jihlavu a pak je čeká náročný týden se zápasy v izraelské Beerševě a v Plzni. Utkání Sparta - Jihlava se hraje od 15:00, přímý přenos vysílá O2 TV Sport, on-line reportáž můžete sledovat na Sport.cz.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Trenér David Holoubek nejspíš bude s určením sestavy brzy hotov. Proti středečnímu pohárovému duelu v Českých Budějovicích už by měl mít k dispozici Zahustela a Holzera, na marodce však zůstává devět fotbalistů - Bičík, Costa, Čermák, Frýdek, Rosický, Sáček, Štěch, Šural a Vácha.

Nadále tak platí, že kdo je zdravý, hraje. „O naší marodce bylo už hodně řečeno a napsáno. Máme k dispozici mladé hráče ze Strahova a věříme, že nám pomohou k tomu, abychom zápas proti Jihlavě zvládli," ujišťuje asistent Zdeněk Svoboda v rozhovoru pro klubovou televizi.

Marodka Sparty 
David Bičík zranění prstu na ruce
Costa svalové zranění
Aleš Čermák svalové zranění
Martin Frýdek zkřížené vazy
Tomáš Rosický zranění achilovky
Michal Sáček svalové zranění
Marek Štěch zranění kolene
Josef Šural svalové zranění
Lukáš Vácha operace kolene

Zdaleka však nejde jen o duel s Vysočinou. Spousta důležitějších soubojů Spartu ještě do konce podzimu čeká a za daného stavu je otázkou, jaký kádr jí pro ně zbyde. Když se jí mužstvo rozpadlo koncem jara, dalo se to vysvětlit jako daň náročnému programu v souvislosti s postupem do čtvrtfinále Evropské ligy. Jestliže se však stejný stav opakuje již v polovině podzimu, už to není náhoda a stojí za podrobnou analýzu, jaký je důvod.

Nekomfortní situace v náročném programu

„Komplikací je jakékoliv zranění. A když se sejdou v takovém počtu, tak už je to hodně nekomfortní situace. Navíc v náročném programu, který nás teď včetně cestování čeká," poukazuje reprezentant Bořek Dočkal.

Zároveň si uvědomuje, že se Sparta dostala do situace, kdy už si nemůže nechat konkurenci ještě více odskočit. „Vnímám to jako klíčové týdny celé sezóny. Potřebujeme zápasy za každou cenu zvládnout, hlavně v lize, tak i v Evropské lize. Aby ještě bylo o co hrát, až se začnou kluci uzdravovat a pomůžou nám," definuje Dočkal neúprosnou letenskou realitu.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..