Rubriky:

1. liga

Listopad ovládla Plzeň. Hráčem měsíce je Krmenčík, trenérem Pivarník

1. prosince 2016 12:07 - Plzeň
(Aktualizováno: 1. prosince 2016 12:46)

Listopad zkrátka patřil viktoriánům. Nejlepším fotbalistou uplynulého měsíce byl zvolen plzeňský útočník Michael Krmenčík, cena pro trenéra pak rovněž putuje na západ Čech do rukou Romana Pivarníka. Oba vítězové se z úspěchu v anketě Hráč a Trenér měsíce, ve které hlasují zástupci vybraných médií, radují vůbec poprvé.

 

LFA

Fotbalová Plzeň má novou hvězdu. Útočník Michael Krmenčík prožívá přímo snový podzim. „Ceny si vážím. Je to takový bonus. Já se chci za Viktorku rvát v každém zápase, je to klub mého srdce a na hřišti nechávám všechno. Když vyhráváme a navíc dávám góly, je to prostě skvělé," libuje si vítěz ankety.

Jeho forma gradovala právě v listopadu, kdy si svými výbornými výkony řekl o nominaci do národního týmu před klíčovým kvalifikačním zápasem s Norskem. Že má čich na branky, pak plzeňský útočník prokázal i pod taktovkou Karla Jarolíma. Byl to právě třiadvacetiletý střelec, kdo otevřel skóre duelu se severským soupeřem, a svojí přesnou trefou tak přispěl k výhře a udržení postupových nadějí na MS 2018.

„Zažívám nejlepší období kariéry, pro mě je to podzim snů. Teď jde moje kariéra strmě nahoru, takže nevidím důvod, proč bych si neměl věřit," přikyvuje Krmenčík.

Plzeňskou listopadovou nadvládu nad anketou kompletuje kouč Roman Pivarník. Ten se svým týmem na podzim poznal hořkost ligové porážky pouze jednou, zaslouženě se tak může radovat z titulu půlmistra. „Možná jsme se dostali do psychické výhody. Ale sezóna bude dlouhá, je důležité, abychom vyhrávali dál a měli co nejvíc bodů," zůstává však opatrný.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..