1. liga

Boleslav prohrála v Mostu, Liberec je blízku titulu

23. dubna 2006 18:56 - PRAHA

Druhý tým nejvyšší české fotbalové ligy Mladá Boleslav v nedělním utkání 26. kola prohrál na hřišti Mostu 0:1 a na vedoucí Liberec stále ztrácí devět bodů. Zlín uhrál remízu 1:1 v Brně a Olomouc dokázala zvítězit 2:0 na hřišti posledních Blšan.

Mladá Boleslav mohla v případě výhry v Mostu ještě zdramatizovat závěr soutěže, ale gól záložníka Aleše Pikla z 84. minuty jejich naděje zmařil. Pikl uspěl dalekonosnou střelou z trestného kopu. Mladá Boleslav poznala hořkost prohry po pěti zápasech.

Brněnští fotbalisté pokračovali v tažení za záchranou v lize a prodloužili svou jarní neporazitelnost. V zápase se Zlínem zásluhou Holka vedli, ale jejich radost trvala jen deset minut, než Švach vyrovnal. Trenér domácího týmu Josef Mazura tak k nedělním padesátinám dostal jen poloviční dárek.

Blšany nezvládly další existenční utkání o setrvání v první lize a po prohře 0:2 se Sigmou Olomouc zůstávají nadále na posledním místě tabulky s vidinou hrozícího sestupu. Vedle bodů přišli Severočeši navíc o Pešíra, který byl v 67. minutě vyloučen.

Mistr může být známý už za týden

Už v sobotu hrálo Slovácko se Slavií bez branek, stejně jako Ostrava s Teplicemi. Pronásledovatelé vedoucího Liberce tak ve 26. kole ztratili po dvou bodech a Severočeši mohou už v příštím týdnu slavit titul.

Liberec v sobotním duelu porazil díky gólu Jiřího Bílka Příbram 1:0 a jako jediný ze špičky tabulky dokázal naplno bodovat. Do konce soutěže chybějí čtyři kola a Liberci v nich stačí získat čtyři body k jistotě titulu.

V pondělí se kolo dohrává zápasem Sparta - Jablonec.

26. kolo první fotbalové ligy:
FK Siad Most - FK Mladá Boleslav 1:0 (0:0)
Branka: 84. Pikl. Rozhodčí: Paták - Drastik, Kumstát. ŽK: Novotný, Škerle - Vít. Diváci: 6973.
Chmel Blšany - Sigma Olomouc 0:2 (0:0)
Branky: 55. Onofrej, 82. Chmelíček. Rozhodčí: Damková - Zlámal, Filípek. ŽK: Pešír, Trapp, Loos - Horáček, Krajčovič, Špiláček. ČK: 67. Pešír (bez druhého napomínání). Diváci: 1676.
1.FC Brno - FC Tescoma Zlín 1:1 (0:0)
Branky: 61. Holek - 71. Švach. Rozhodčí: Šedivý - Kordula, Novák. ŽK: P. Mezlík, Chlup, Holek - Zapletal, Novák, Bača, Dujka, Kraus, Vrtělka. Diváci: 3545.

FC Slovan Liberec - Marila Příbram 1:0 (1:0)
1. FC Slovácko - Slavia Praha 0:0
Vysočina Jihlava - Viktoria Plzeň 2:0 (0:0)
Baník Ostrava - FK Teplice 0:0