Ostrava udeřila v poslední minutě, Jablonec opět nevyhrál

Fotbalisté Jablonce ve čtvrtek pokračovali ve své neúspěšné sérii. Na domácím hřišti podlehli Baníku Ostrava 1:2 a už osm zápasů po sobě nevyhráli. Hosté rozhodli o svém vítězství gólem až v 90. minutě, kdy jim tři body zajistil Magera.

První poločas mnoho vzruchu nenabídl. V páté minutě protáhla ostravského brankáře Rašku Barankova hlavička. Na druhé straně Bystroň střelou z 20 metrů nechal vyniknout domácího gólmana Špita. Pak jablonecký Lafata kolmicí uvolnil Smíška, ale Raška včas vyběhl. V poslední minutě prvního poločasu vystřelil Lafata prudce z úhlu a gólman Baníku pokus nadvakrát kryl.

Záhy po přestávce šli do vedení domácí, postaral se o to jejich kapitán Weber. Nejprve Lafata opět vysunul Smíška, ten stačil zasáhnout míč a donutil vyběhnuvšího Rašku k tomu, aby jej vyrazil. Weber se poté trefil do opuštěné branky, kterou se snažili ochránit dva obránci. Po 436 minutách tak skončil jablonecký gólový půst.

Žůrek si vychutnal dva protihráče

V 66. minutě Baník vyrovnal. Po excelentní akci Žůrka, jenž si na levé křídle vychutnal dva protihráče, následovala zpětná přihrávka, kterou proměnil Varadi přízemní střelou k tyči v gól. Vzápětí musel zasahovat Špit po střele Mišinského ze střední vzdálenosti. Další šanci měl Jablonec - na Jindřiškův centr naskočil Baranek, ale mířil hlavou nad branku.

V závěru se po akci Jindřiška a Sládka se ocitl v dobré pozici opět Baranek, ale vystřelil příliš slabě a brankář Raška neměl problémy. O výsledku rozhodla v 90. minutě akce střídajících hráčů Ostravy, po levém křídle utekl Tomašák a jeho zpětnou přihrávku proměnil Magera ve vítězný gól.

FK Jablonec 97 - Baník Ostrava 1:2 (0:0)
Branky: 58. Weber - 65. Varadi, 90. Magera. Rozhodčí: Příhoda - Lhoták, Zlámal. ŽK: Smíšek - Varadi, Bystroň, Klimpl. Diváci: 2832.
Jablonec: Špit - Pončák, Svojtka, Kučera, Jindřišek - Kiša (85. Musil), Kordula, Baranek, Weber - Smíšek (78. Svátek), Lafata. Trenér: Rada.
Ostrava: Raška - Hoffmann, Klimpl, Besta, Čoupek - Varadi (89. Slončík), Mišinský (78. Magera), Bystroň, Rajtoral - Střihavka, Žůrek (66. Tomašák). Trenér: Hapal.