Rubriky:

1. liga

Rychlonožka Vukadinovič je první posilou Sparty. Věří, že se dokáže prosadit

29. května 2017 10:09 - Praha
(Aktualizováno: 29. května 2017 10:57)

Fotbalisty pražské Sparty posílí srbský záložník Vukadin Vukadinovič, který přestoupil ze Zlína. Na Letné podepsal smlouvu na tři roky. V zimě byl krok od přestupu do Slavie, ale Ševci ho ještě nepustili. Na Letnou měl nyní přijít i se stoperem Jakubem Jugasem, toho však naopak získala Slavia.

 

sparta.cz

Šestadvacetiletý srbský záložník Vukadin Vukadinovič je rodák z Bělehradu a v českém fotbale nasbíral řadu zkušeností. Začínal v Sezimově Ústí, nejvyšší soutěž si však zahrál až v Jablonci. Po hostováních na Žižkově a ve Slavii pak zažil doposud nejlepší léta své kariéry ve Zlíně, s nímž nedávno získal trofej pro vítěze domácího poháru.

"Skvělý pocit. Sparta je největší klub v Česku a jsem moc rád, že o mě projevil zájem a rychle jsme se dohodli. Na nějaké pocity je ještě brzy, ale těším se," líčí Vukadinovič v prvním rozhovoru pro sparťanský web.

O zlínského rychlonožku mělo zájem víc českých klubů. "Sparta byla velice konkrétní a jednala velice rychle. To mě zaujalo jako první. A samozřejmě, je to top klub v Česku. Cítil jsem se na to, že se můžu posunout výš. Sparta je správná volba. Věřím, že se tady dokážu prosadit," avizuje.

Srb se těší na nový klub i nové spoluhráče. "Česky rozumím velmi dobře, takže věřím, že se rychle adaptuju. Většinu kluků znám ze hřiště, dobře znám Karavajeva. Věřím, že mě kluci přivítají dobře a vzájemně si budeme pomáhat," doufá Vukadinovič.

V uplynulé sezóně nastoupil v dresu Zlína do devětadvaceti utkání a je jedním z předních nahrávačů české nejvyšší soutěže, celkem asistoval u osmi branek. Proti Spartě nastoupil ve všech třech odehraných zápasech a brankou v prodloužení přispěl k vyřazení letenského týmu v pohárovém osmifinále.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..