Rubriky:

1. liga

Estonec Märtin vede rallye v Řecku už skoro o minutu

7. června 2003 18:51 - LAMIA

Estonec Markko Märtin míří v Rallye Akropolis k prvnímu triumfu v seriálu mistrovství světa. Sedmadvacetiletý pilot týmu Ford zvýšil v průběhu druhé etapy svůj náskok v řecké soutěži téměř na minutu.

 

ČTK

Před nedělními závěrečnými šesti rychlostními zkouškami vede před Carlosem Sainzem s citroënem o 55,8 sekundy. Třetí je Nor Petter Solberg se subaru.

Francouz Didier Auriol s octavií si oproti pátku pohoršil o jedno místo a patří mu devátá pozice. Roman Kresta s peugeotem soukromého francouzského týmu Bozian se posunul na konec první desítky, ale za Auriolem zaostává o více než tři minuty.

Jezdec Škody musel řešit potíže s vozem, který byl v některých chvílích těžko ovladatelný. "Vůbec nevím, co bylo příčinou. Na nápravě jsme neprovedli žádné podstatné úpravy. Ke konci etapy na tom již tolik nezáleželo, mou hlavní snahou bylo bezpečně projet cílem. Před nejdelšími erzetami jsme povolili tlumiče zadní nápravy a ovládání vozu se rázem zlepšilo," řekl francouzský pilot, který se v průběhu osmi rychlostních zkoušek šestkrát vešel do první desítky.

Výsledky po druhé etapě:
1. Märtin (Est./Ford) 3:30:25,8 hod.

2. Sainz (Šp./Citroën) -55,8

3. Solberg (Nor./Subaru) -1:17,0

4. C. McRae (Brit./Citroën) -1:33,6

5. Mäkinen (Fin./Subaru) -2:05,0

6. Burns (Brit./Peugeot) -2:10,7

7. Rovanperä (Fin./Peugeot) - 3:31,1

8. Panizzi (Fr./Peugeot) -3:34,9

9. Auriol (Fr./Škoda) - 4:12,9

10. Kresta (ČR/Peugeot) -7:22,2.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..