Most - Ostrava 2:1Navrátilec Mendy pomohl Mostu k výhře nad Baníkem

29. Marek (vlastní) 1 : 0
72. Varadi 1 : 1
80. Gašparík (penalta) 2 : 1

MOST

Fotbalisté Mostu porazili v pondělní dohrávce 8. kola Gambrinus ligy Baník Ostrava 2:1 a poskočili v tabulce na 11. příčku. Ostrava zůstala devátá. Domácí poslal do vedení Petr Jendruščák, jehož střelu tečoval hostující obránce Tomáš Marek. Baník vyrovnal po trefě Adama Varadiho, o výsledku rozhodl po faulu na Mendyho z penalty Michal Gašparík.

Ostrava jela do Mostu k dohrávce 8. kola Gambrinus ligy s respektem, vždyť loni na severu Čech inkasovala čtyřikrát a po prohře v Mostu skončil tehdejší kouč Jarabinský. Na Bazalech dokázala Most vybojovat bod po bezbrankové remíze.

První šanci měla Ostrava, rychlý Žůrek neuspěl. Už ve 3. minutě mohli jít domácí do vedení, po Gašparíkově centru z levé strany ale z bezprostřední blízkosti netrefil odkrytou branku Ostravy Jendruščák.

Jendruščák s pomocí teče otevřel skóre

Spoře zaplněné ochozy mosteckého stadiónu sledovaly oboustranně opatrný fotbal s minimem šancí. Jednu z nich nasměroval hostující Tomašák metr vedle branky, když zkoušel štěstí z pětadvaceti metrů.

Ve 29. minutě se už domácí radovali. K úvodní trefě utkání jim pomohla hostující defenzíva. Střelu Petra Jendruščáka tečoval obránce Marek a brankář Raška už nestihl reagovat. Zvýšit mohl o pět minut později Gašparík, po skvělé akci Jendruščáka však jen trefil břevno prázdné ostravské branky. V závěru poločasu pálil nad domácí kapitán Pešír.

Ostravě vyšlo střídání

Po změně stran hostující trenér Večeřa přeskupil řady a o vyrovnání se snažil se dvěma útočníky. Baník přidal a měl ze hry více než v prvním poločase. Ale brankové vyjádření jeho snaha dlouho neměla.

Kouči Baníku Večeřovi vyšlo střídání. Nově příchozí Metelka poslal ideální míč za domácí obranu a Adam Varadi neměl problém do odkryté branky vyrovnal. Domácím se tak nevyplatilo laxní nakládání s brankovými příležitostmi. Navíc zaražené domácí mohl dorazit zkušený Radek Slončík.

Mendy hrál po zranění s chutí

V domácím dresu se po zranění kolena znovu do zápasového rytmu zapojil Alexandre Mendy a bezprostředně po šanci Slončíka rozhodla jeho akce o výsledku. Mendy prosvištěl kolem Čoupka, ten jej stáhl za dres a rozhodčí Jílek nařídil pokutový kop. Ten s přehledem proměnil slovenský záložník Michal Gašparík a rozhodl o výhře domácích.

Hosté dohrávali v desíti, Magera fauloval rychlého Brzezinu a po druhé žluté kartě musel do kabin. Most odčinil prohru z minulého kola v Liberci a naopak navázal na vítězství v posledním domácím utkání proti Slavii. Domácí po výhře poskočili na 11. místo tabulky, Ostrava zůstala devátá.

SIAD Most - Baník Ostrava 2:1 (1:0)
Branky: 29. vlastní Marek, 80. Gašparík z pen. - 73. Varadi. Rozhodčí: Jílek - Lhoták, Hojsík. ŽK: Pikl - Hoffmann, Magera, Raška. ČK. 87. Magera. Diváci: 4158.
Most: Vaniak - Procházka, Pikl, Hainault, Zbončák - Prášil, Škoda, Pilař (73. Schut), Gašparík - Jendruščák (65. Mendy), Pešír (78. Brzezina). Trenér: Ščasný.
Ostrava: Raška - Marek, Klimpl, Hoffman, Čoupek - Varadi, Besta (46. Lukeš), Tomašák - Slončík, Žůrek (65. Metelka) - Magera. Trenér: Večeřa.